• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Facebook'tan Çıkış Yaptığımızda Karşılaştığımız Bir Garip Tasarım

Facebook'tan Çıkış Yaptığımızda Karşılaştığımız Bir Garip Tasarım

0
0
0
0
0
Yıl içinde pek çok yenilik ile karşımıza çıkan Facebook'tan bu sefer anlam veremediğimiz bir yenilik geldi.
Dünyanın en fazla kullanıcı sayısına sahip platformlarından biri olan ve çoğumuz için artık internet denildiğinde vaz geçilemezler listemizin birinci sırasında yer alan Facebook, özellikle bu sene yani 2015 yılı içerisinde, platform olarak pek çok yenilik ile karşımıza çıktı.

Hatta bir ara durum öyle bir hal aldı ki, her hafta Zuckerberg tarafından açıklanan köklü değişiklik haberleri yapıyor olmuştuk. Tabi bu değişiklikleri, yenilikleri oturup birlikte değerlendirdik. Beğenenimiz oldu, beğenmeyenimiz oldu. Ancak yapılan son değişikliğin ne amaçla yapıldığına dair inanın hiçbir fikrimiz yok.Değişikliği muhtemelen çoğunuz farketmemiştir, çünkü farkedebilmek için Facebook'tan çıkış yapmanız gerekmekte (şimdi eğri oturup doğru konuşalım, alayımız ''oturumu sürekli açık tut'' kutucuğunu tikledik, uzun süredir de ''çıkış'' seçeneğini kullanmakdık). İşte bu işlemi gerçekleştirdiğimiz zaman karşımıza üst tarafta paylaştığımız görsel çıkıyor. Bir kız ve erkeğin koşarak mavi bir kapıdan çıktığı gördüğümüz görselin amacını ise henüz çözebilmiş değiliz.

Tabi bu sıradan, küçük bir değişiklik gibi gözükebilir ancak, bahsettiğimiz görsel, -sanıyoruz- farklı ülkelere göre değişiklik göstermekte. Görseldeki kız ve erkeğin kıyafet renkeleri, el boyutları ve saç şekilleri, sosyal medya platformlarında görüşlerini paylaşan çoğu kullanıcıda farklı olarak karşımıza çıkmakta.
 
 

Bunun kullanıcının yaşadığı coğrafyayla bir alakası var mıdır yok mudur bilemiyoruz. Üstelik, genel olarak kullandığım sevimli ve oval hatlara sahip karakterler ile bilinen Facebook'un bu tarz bir görsel ile karşımıza çıkmasını da açıkcası biraz yadırgadık. Şu an için görsel hakkındaki tek tahminim; ''sonunda çıkış yapmayı başardın, az dışarı çık, sosyal ol la!'' tarzı birşey. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0