Facebook'tan Panoramik Fotoğraflara 360 Derece Görüntülenme Desteği!

0
0
0
0
0
Facebook'tan Panoramik Fotoğraflara 360 Derece Görüntülenme Desteği!
Facebook uygulaması sanal gerçeklik ile daha da uyumlu hale geliyor. Artık sadece videolar değil, yüklediğiniz görseller de 360 derece özelliği ile sunulacak.
Sosyal medya devi Facebook, uygulamasında önemli güncellemeler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği duyuru ile standart fotoğraflara 360 derece desteği sunacağını duyuran Facebook, bu duyurusunu sonunda hayata geçirerek kullanıcılarına sunmaya başladı.

Artık telefonunuzla ya da 360 derece görsel çekmenizi sağlayan uygulama veya kamera ile çektiğiniz fotoğrafları Facebook'a yüklediğinizde, yüklediğiniz fotoğrafın üstünde '360' simgesi görünecek. Bu simge sayesinde de fotoğrafınız 360 derecelik özelliğe kavuşarak gözlemlenebilecek.
 

Aynı şekilde bu özellikteki görseller sanal gerçeklik gözlükleri ile de uyumlu olacak (şu an için Google Cardboard bu özelliği destekleyen VR gözlükler arasında değil, ancak kısa bir süre içinde özellik ona da gelir). Gear VR veya benzeri, özelliği destekleyen sanal gerçeklik gözlüğünü taktığınızda görselin köşe kısmında bulunan 'VR'da görüntüle' kısmını seçtiğinizde yüklenen görsele 360 derece göz atabileceksiniz.

Facebook, uygulamasına ilk kez 360 derece video özelliğini geçtiğimiz Eylül ayında eklemişti. O süreçten bu yana sürekli olarak sanal gerçeklik sistemi üzerine yenilikler ekleyen Facebook'un bu son adımı da oldukça ilgi göreceğe benziyor. Şu an tek merak ettiğimiz konu ise tamamlanmamış panoramik görsellerin 360 derece olarak nasıl görüntüleneceği. Muhtemelen boş kısımlar siyah olarak kalacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0