Facebook Tasarımda Değişikliğe mi Gidecek?

0
0
0
0
0
Facebook Tasarımda Değişikliğe mi Gidecek?
Facebook, Medium ve Readability’nin kurucular Teehan + Lax’ın tasarım ekibini bünyesine kattı. Yalnız firma komple Facebook’a geçmeyecek,  ekibin bir kısmı Facebook’a katılacak ve firma bundan sonra çalışmayacak.
Facebook, Medium ve I’nin kurucular Teehan + Lax’ın tasarım ekibini bünyesine kattı. Yalnız firma komple Facebook’a geçmeyecek,  ekibin bir kısmı Facebook’a katılacak ve firma bundan sonra çalışmayacak. Bu gelişmelerin ardından Facebook’un tasarım ekibine katılan bu yeni ekip, sosyal ağın bir tasarım değişikliğine gitmesini sağlayabilir.

Teehan + Lax’ın platform tasarımları, daha kolay anlaşılır bilgi blokları üzerinde odaklanıyor. Facebook’un da bu anlaşılır tasarımdan faydalanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Giderek karmaşık bir hal almaya başlayan Facebook’un yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyduğu aşikar. Örneğin Facebook’a çok hakim olmayan bir kullanıcı, gizlilik ilkelerinin nerede olduğunu bulamayabilir. Bu da kullanıcı için olumsuz bir durum teşkil ediyor.Facebook’un bünyesine böyle yetenekli bir ekibin katılmasını, şirket için önemli bir gelişme olarak görebiliriz. Yakın bir zamanda tasarımsal olarak değişiklik beklediğimizi belirtelim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0