Facebook'un Yeni Eğitim Programı TechPrep

0
0
0
0
0
Facebook'un Yeni Eğitim Programı TechPrep
Facebook yeni projesiyle gençlere ve ailelerine teknoloji aşılamayı amaçlıyor!
Sosyal medyanın devi Facebook, şuan 10.000 çalışan ile en büyük sosyal medya şirketi ünvanını taşırken, gelecekteki bilgisayar programcısı ihtiyacı için yeni gençler yetiştirmek ve bu gençlerin önünü kesmemeleri için ailelerini teknoloji ve gelecekteki iş imkanları hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

TechPrep Teknoloji ve hazırlık kelimelerinden oluşuyor, yani teknolojiye hazırlık anlamını içeren alt domaininde verdiği hizmetle, geleceğin bilgisayar programcılarını yetiştirecek.

Yapılan bir araştırmaya göre, Facebook çalışanlarının %65'i erkek, %60'ı beyaz insanlardan oluşuyor. Bu verilerle yola çıkan Facebook, hem siyahi hemde bayanlarda teknoloji farkındalığını artırmak ve onları teknoloji sektörüne kazandırmayı hedefliyor.
 

Siyahi ailelere sorulduğunda, biligisayar alanında çocuk yetiştirmenin maliyetinin gelecekte onlara iş vereceğinden şüphe duyduklarını ve bu konuda bir bilgilerinin olmadığını belirten aileleride bilgilendirme amacı güden TechPrep, ailelere ilerideki yıllardaki iş olanaklarını ve teknolojinin önemini anlatıyor.

2020'de Amerika'da 1 milyon iş imkanı olacağını ön gören Facebook, bu alanı doldurmaya şimdiden zemin hazırlamak istiyor.

TechPrep, Oyun, Kitap ve Teknoloji hakkındaki etkinlikler hakkında bilgiler vererek hem gençleri hem ailelerini bilgilendiriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0