Facebook'un Binlerce Telefondan Oluşan Gizli Laboratuvarı!

0
0
0
0
0
Facebook'un kendi mobil uygulamalarının telefonlardaki performansını test ettiği binlerce telefonlardan oluşan gizli laboratuvarı ortaya çıktı.
Facebook ve Messenger kullananlar büyük ihtimalle farketmiştir. Nedense bu ikili batarya noktasında biraz sıkıntılı uygulamalar. Her ne kadar önem arz eden uygulamalardan olsalar da özellikle Facebook Messenger büyük oradna batarya düşmanı olarak kabul edilir.

Fakat Facebook'un ortaya çıkan gizli laboratuvarına baktığımızda bu işi Mark'ın çok ciddiye aldığını ve binlerce telefondan uygulamalarını test ettiğini görüyoruz. Kendi veri merkezinde yapılan bu testlerde uygulamaların stabilitesi ve batarya performansları veriler alınarak ölçülüyor.Facebook'un Mobil Cihaz Laboratuvarı olarak adlandırılan yukarıda görselde görünen mekanda her bir sunucu kasasında 32 ayrı telefon bulunuyor ve söylenene göre 60 ayrı kasa var. Yani toplamda 1920 adet farklı cihaz ile Facebook, Messenger, Instagram gibi uygulamalar test edilmekte. Her bir cihaz için özel bir yazılım ile monitörlenen veriler sonucunda bu uygulamalara gerekli düzenlemeler ve güncellemeler verilmekte.

Şimdi ise daha büyük ekranlı cihazları da bu merkeze ekleyecek olan Facebook, phablet ve tablerler ile de bu testi yürüteceğini belirtmiş.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0