Facebook'un Drone'u Boeing 737'den Daha Geniş Olacak

1
0
0
0
0
Facebook'un F8 Geliştiriciler Konferansı'nda bir yeni detayda Facebook tarafından üretilecek drone oldu. İnternet bağlantısı sağlayacak olan bu droneların kanat gemişliği Boeing 737'den daha geniş olacak.
F8 Facebook Geliştiriciler Konferansı'ndan birçok yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bu sefer Drone konusunda bir farklılık yaracak olan Facebook bu üreteği dronelar ile internet bağlantısı dağıtacak.

San Francisco'daki konferansta prototipi gösterilen bu drone'un büyüklüğü ise görenleri şaşırttı. Görselde küçük olarak görünse de kanat genişliği olarak Boeing 737 uçağından daha geniş olacak bu dronelara Aquila adı verilecek.Güneş enerji panelleriyle kendi gücünü toplayacak olan Aquila, 60.000 feet yükseklikte 4 milyar insana internet bağlantısı taşıyacağını belirten Mark Zuckerberg bunu internet olmadan sağlayacağını söyledi.

Yani "Çevrimdışı Gezinme" gibi web özelliği sunacağı tahmin edilen bu drone'lar ile dünyadaki nüfusun %10'una hizmet edeceği belirtildi.

Diğer detaylarının şu anda bilinmediği Aquila'nın ilerleyen zamanlarda daha detaylı olarak açıklandığı zaman sizlere aktaracağız.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0