Facebook'un #DünyaKupası İçin Özel Servisleri

0
0
0
0
0
Google’dan sonra Facebook’ta Dünya Kupası için özel olarak hazırladığı yenilikleri paylaştı.
Google’dan sonra Facebook’ta Dünya Kupası için özel olarak hazırladığı yenilikleri paylaştı.

Facebook, Dünya Kupasını takip etmek isteyen kullanıcılarını etiketlerle bir arada tutmak istiyor. Twitter’dan aşina olduğumuz bu durum Facebook’ta biraz farklı.

#WorldCup ve #Dünyakupası etiketiyle yapılan paylaşımları özel bir havuzda toplayan Facebook, maç bilgilerini sağ alanda gösteriyor. Sağ tarafta yaklaşan maçlarla birlikte takımların Facebook sayfalarını da gösteriyor. Buna ek olarak etkileşimli haritası ile belirlenen oyuncuların ülkelere göre aldığı beğeniler de ortaya çıkıyor. Yani adamın birisi gol atıyor “Üfff ne goldü beeeee #DünyaKupası” diye ileti yazınca sağda çıkan golü atan oyuncuyu da beğeniyoruz. Sonra bakıyoruz, bu adamın hangi ülkede daha çok hayranı varmış diye. Ben baya beğendim Facebook’un bu aktivitesini, bütün Dünya Kupası boyunca yazar yazar dururum ben Facebook’tan.


Facebook’un Dünya Kupası için özel olarak hazırladığı havuzu görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Dünyanın en fazla beğenilen Dünya çapındaki  futbolcuların etkileşimli haritasına ise buradan ulaşabilirsiniz.


Ben yine Facebook’a “Abdullah Avcı #DünyaKupası” yazıcam bakalım ne çıkacak. Bu arada sosyal medyadan takip edecek arkadaşlara sesleniyorum, Google’dan mı, Facebook’tan mı yoksa Twitter’dan mı takip edeceksiniz? Sebepleri ile yazın merak ettim. Şahsen ben Facebook’un bu aksiyonunu daha başarılı buldum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0