Facebook'un Güvenlik Durum Bildirimi Ankara'daki Patlama İçin Tekrar Aktif

0
0
0
0
0
Facebook'un Safety Check isimli Güvenlik Durum Bildirimi uygulaması son patlamadan sonra tekrar aktif edildi.
Facebook'un doğal afetler ve kitlesel olaylar sonrasında yaşanan olumsuz durumda bölgedeki bireylerin güvenliğinin yakınları tarafından bilinmesi için başlattığı Safety Check, ya da Türkçe adıyla Güvenlik Durum Bildirimi uygulaması bugün akşam saatlerinde Ankara'da yaşanan 3. patlama sonrası da aktif edildi. 

Şu anda Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre 25 kişinin yaşamını yitirdiği ve 75 kişinin de yaralandığı hain saldırı sonrası oluşan yoğun telefon trafiğinde de binlerce kişi yakınlarına ulaşmaya ve aynı zamanda bölgede güvende olan kişiler de yakınlarına endişelenmemeleri için haber vermeye çalışıyor.Bu konuda devreye giren ve aslında oldukça iyi bir yöntem olan Facebook Güvenlik Bildirimi sayesinde Facebook kullanıcıları çevresine ve sevdiklerine bu tarz durumlarda iyi olduklarını bildirebiliyorlar.

Son yaşanan ve son 4 ayda 3. Ankara saldırısı olan Kızılay Güvenpark'taki patlama sonucunda Facebook tarafından tekrar aktif edilen sistem ile Ankara'daki Facebook kullanıcıları güvende olduklarını bildirebiliyorlar. Aynı zamanda diğer Facebook kullanıcıları da eğer bildikleri güvende olan biri varsa bu kişinin güvende olduklarını bildirebiliyorlar.Bu noktada oldukça önemli bir görev de üstlenmiş olan bu sistemi buradaki bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca tekrar Ankara'da yaşanan bu vahim olayda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diliyoruz. Umarız bir daha bu tarz haberler yapmamızı gerektiren üzücü olaylar yaşamayız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0