Facebook, Uygulama Geliştiricileri İçin Analytics for Apps'i Duyurdu

0
0
0
0
0
Bugün başlayan F8 Facebook Geliştiriciler Konfreransı'ndan haberler gelmeye başladı. Uygulama geliştiricileri için detaylı inceleme sağlayan Analytics for Apps duyuruldu.
Bugün başlayan F8 Facebook Geliştiriciler Konferansı ile beraber Facebook konusunda detaylı yeni uygulamalar ve haberler girmeye başlıyoruz.

İlk olarak dikkat çeken detay ise Analytics for Apps aracı oldu. Adından Google Analytics'i çağırıştıran bu araç aslında Google'ınkine çok benzior. Müşteri temelli, katılım sayısı, kullanıcı davranışı ve kampanya performansı gibi detayları izleyebileceğiniz bu araç ile geliştiriciler uygulamalarını kullanan kişileri elinde tutmak ve arttırmak için neler yapabileceklerine karar vermesine yardımcı olacak.Bu araç ile uygulamalarını kullanan kişi sayısını, cinsiyetlerini, yaşlarını, hangi cihaz ile uygulamalarını kullandıklarını, kullanım sürelerini gibi detaylara erişerek kontrol edebilecekler.

Ayrıca spesifik olarak hangi kullanıcıların hangi uygulamalarına yöneldiklerini de anlayabilecek gelilştiriciler böylelikle Analytics for Apps aracı sayesinde belli gruplara yönelik de uygulama çıkarıp düzenleme yapabilmesine olanak sağlanmış olacak.Tamamen ücretsiz olacak bu araca bu adres üzerinden ulaşablirsiniz.

 Facebook Analytics for Apps
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0