Facebook Uygulamasının Haber Kaynağına Yeni Özellikler Eklendi

0
0
0
0
0
Facebook’un haber kaynağı sizin için en önemli olan gelişmeleri size en kolay şekilde ulaştırmayı amaçlayan bir platform ve bu yüzden de gelişmeleri sıralamak için sizin de ilgi çekici bulacağınıza inandığımız kaynaklara dair bir öncelik sıralaması yaparak sohbet ettiğiniz kişilerin ya da yorum attığınız sayfaların gelişmelerini öne çıkarıyoruz.
Facebook’un resmi açıklaması gelen güncellemenin amacını bu şekilde açıklarken artık haber kaynağının daha önemli ya da size ilgi çekici gelen gelişmelerin sıralandığı bir yer olacağının sinyalini veriyor.

Resmi sayfada bugün yayınlanan Facebook’un ürün müdürlerinden Jacob Frantz, “sizin haber kaynağı deneyiminizi geliştirmek ve kişiselleştirmenize imkan vermek için çalışıyoruz. Sizin neyi ilgi çekici bulduğunuzu kesin bir şekilde bilen tek kişinin siz olduğunuzun farkında olarak size haber sayfası üzerinde daha fazla kontrol vermeyi amaçladık” diyor.

Geliştirilen ve ayar seçenekleri artırılan yeni haber kaynağı ayarlarında artık istemediğiniz kişilerin ya da sayfaların görüntüleri ile karşılaşmayacaksınız.
Ayarlarınızı kişiselleştirmek ve yeni haber kaynağını denemek için öncelikle ayarlar ekranına girip paylaşımlarını kaçırmak istemediğiniz sayfaların (mesela Webtekno’nun) sayfasını seçiyorsunuz.

Bu seçimi yaptıktan sonra sizin Facebook’a bir sonraki girişinize kadar Webtekno’nun paylaştığı her şeyi, Facebook’a girdiğinizde haber kaynağının en üstünde görebiliyorsunz.

İlginizi çekecek yeni sayfalar bulabiliyorsunuz
İlgi alanlarınıza yönelik daha fazla gelişmeden haberdar olmak için haber kaynağı sizin daha önceki beğenilerinizden yola çıkarak bunlarla alakalı olan sayfaları size sunarak daha fazla sayfaya erişmenize ve meraklı olduğunuz, ilgi duyduğunuz alanlara yönelik daha fazla kaynak bulmanıza yardımcı oluyor.

Takip edeceğiniz ya da takibi bırakacağınız arkadaş ya da sayfaları belirleyin.

Geliştirilmiş olan araçlar seçeneği ile artık haber kaynağınızda daha önce görülen sayfa ve arkadaşlarınızı seçip takip etmeyi bırakabiliyor ya da dahil olduğunuz grupların arasında istemediklerinizi kaldırabiliyorsunuz.
Bunun yanı sıra takip etmeyi bıraktığınız kişileri ya da sayfaları da görüntüleyebildiğiniz araçlar menüsünde isterseniz yeniden takip etme seçeneği de artık mevcut.

iOS uygulamasına bugün gelen bu yeni kişiselleştirme ayarları, Android’e ve masaüstü versiyona da önümüzdeki haftalarda gelecek.

Facebook iOS uygulamasından haber kaynağı ayarlarına erişmek için ekranın altında bulunan daha fazla göster seçeneğine dokunup ayarlar menüsünün altından haber kaynağı ayarlarına girebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0