​Facebook Video Arama Özelliği İle YouTube'a Rakip Oluyor

0
0
0
0
0
Sosyal medyanın iki devi Facebook ve YouTube bir kez daha karşı karşıya geliyor. Ancak bu sefer önemli hamle Facebook cephesinden.
Sosyal medya platformlarının tek lideri olma konusunda önemli adımlar atan Facebook, daha önceden video sistemindeki yenilikler ile gözünü YouTube'a dikmişti. Ancak Facebook'un video konusunda en büyük eksiği, paylaşılan videoların sadece haber kaynağınızda denk geldiğinizde karşınıza çıkmasıydı.

Yani yüklenen videolara her an ulaşmak için paylaşan kişinin/sayfanın profiline girip geçmiş gönderileri kontrol etmeniz gerekiyordu. İşte Facebook, tam da bu durumun önüne geçecek bir adım atma kararı aldı.Facebook, son derece küçük ancak etkisi son derece önemli olacak bir adım atarak video arama özelliğini devreye soktu. Artık normal arama yapar gibi bir videonun adını yazarak ulaşabileceksiniz. Ayrıca özellik, canlı yayın şeklinde olan videoları da kapsayacak.

Tabi şu an için bu aramalarda pek fazla verimli sonuç elde edemiyorsunuz zira Facebook'un dediğine göre çoğu video doğru şekilde etiketlenmediği için bu aramalarda çıkmayabilir. Ancak özellik geldikten sonra yüklenen videolar, arama sonuçlarında sağlıklı şekilde gözükecektir.

Video arama özelliği henüz tüm kullanıcılara sunulmuş değil. Ayrıca Facebook, mobil uygulamasına da aynı özelliği kısa süre içinde getireceğini duyurmuş durumda.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0