Facebook Video İstatistiklerini Açıkladı!

0
0
0
0
0
Facebook, video ve fotoğraflarla ilgili olan istatistiklerini açıkladı. Kullanıcılar video izlemeyi gün geçtikçe daha fazla alışkanlık haline getiriyor. (Videolar öyle direkt açılırsa izlenir tabi, insan merak ediyor)
Facebook, video ve fotoğraflarla ilgili olan istatistiklerini açıkladı. Kullanıcılar video izlemeyi gün geçtikçe daha fazla alışkanlık haline getiriyor. (Videolar öyle direkt açılırsa izlenir tabi, insan merak ediyor)

Özellikle son yıllarda akıllı telefonların gelişmesiyle beraber kullanıcılar, metin içerikli gönderilerden çok görsel içeriklere yöneliyor.

Fotoğraflar, emojiler, stickerlar, videolar falan derken bunlar üzerinde değişiklik yapabilme imkanı sunan uygulamalarda yaygınlaşınca, özellikle fotoğraf ve videolar, dünyanın en ilgi çekici objeleri durumuna gelmiş bulunuyor.

Google, Youtube ile video sektörünün lideri konumundayken, sosyal medyanın vazgeçilmezi Facebook, son yıllarda videolarla kullanıcıya hitap etmeye başladı.


 

 Facebook’ta Video İstatistikleri Ne Durumda?

Facebook üzerinde yalnızda iki yıl gibi bir süreçte sadece mobil cihazlarda video izlenme oranı, eMarketer verilerine göre %532 artmış durumdayken, tüm mobil videolarda bu oran 2013 ile 2018 yılları arasında 14 kat artması beklenmekte.

Dünya çapında ele alındığında kişi başına yapılan video paylaşımları %75 artmış bulunuyor.

Facebook kullananların haber kaynaklarında, firmaların ve kişilerin Facebook hesaplarında paylaşılan video sayısında yıllık 3.6 kat artış bulunmakta.

Tüm dünyada Facebook video izlemelerinin %65 oranı mobil cihazlardan gerçekleştiriliyor.
 

 Instagram’dan Daha Fazla Fotoğraf!

Günümüzde Facebook’a günde 350 milyon fotoğraf yükleniyor. 300 milyondan fazla kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu Instagram’a ise günde 70 milyon fotoğraf ve video yüklüyor.

Günlük olarak bakıldığında ise Facebook, 2013’ten 2014’ün ikinci yarısına kadar yükleme rakamlarını %75 arttırmış. Bunun yanında kurumsal hesapların artması ve bunların her gün fotoğraflı paylaşımlar yapması büyük etkenler arasında.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0