Facebook Video Paylaşım Özelliklerini Geliştirdi

0
0
0
0
0
Facebook f8 Developer Conference'dan bilgiler gelmeye devam etmekte. Facebook video olayı ile kafayı iyice bozmuş anlaşılan.

Facebook, video olayı üzerine önemli geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Bu haberimizde de göreceğiniz gibi en son 360 derece videoları destekleyeceğini duyuran Facebook, haber ekranınıza embed edilebilir video özelliği de getirecek.

Ayrıca geliştiriciler için Facebook video uygulama programlama arayüzü(API) de güncellendi.

Videolara son derece özel kontrol seçenekleri de geliyor. Videonuzu ulaştırmak istediğiniz kitleye yaş, cinsiyet ya da konum gibi kısıtlamalar getirebileceksiniz.

Özellikle sürekli olarak video paylaşan(haber ya da eğlence sayfaları tarzı) Facebook kullanıcıları için de, videolarınızı ana sayfada ya da profilinizde diğer kullanıcılar tarafından görülmeden düzenleme imkanı sağlanmakta.Video yükleyenler artık videolarına küçük fotoğraflar, altyazılar gibi şeyler de ekleyebilecek.

Son olarak özellikle uzun süreli video yükleyenler için sıkıntı haline gelen yavaş yüklenme olayına da iyileştirme getiren Facebook’a, videoların artık daha hızlı bir şekilde yükleneceğini bildirildi.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0