Facebook, 18 Yaş Üstü Videoları İzlemeden Önce Uyarıyor

1
0
0
0
0
​Facebook, kullanıcıları rahatsız edebilecek potansiyele sahip videoları izlemeden önce uyarı girişi göstererek kullanıcılardan izin alıyor. Eğer kullanıcı 18 yaşından küçükse fotoğraf ve videoları göremiyor. 
Facebook, kullanıcıları rahatsız edebilecek potansiyele sahip videoları izlemeden önce uyarı girişi göstererek kullanıcılardan izin alıyor. Eğer kullanıcı 18 yaşından küçükse fotoğraf ve videoları göremiyor. 

BBC’den yayınlanan habere göre Paris’te geçen Charlie Hebdo’ya düzenlenen saldırıda ölen polisin öldürülüş anını içerin videoların, kullanıcı tarafından izin verilmedikçe açılmayan videolar arasında ilk sırada olduğu belirtildi.

Facebook, kullanıcıların iznini almak amacıyla önceden şu uyarı yazısını paylaşıyor: “Sansürlenmiş şiddet içeren video. Sansürlenmiş videolar insanı dehşete düşürüp rahatsız edebilir. Bunu yine de görmek istediğinden emin misin?Facebook bu hamlesiyle üzerindeki baskıyı da azaltmış olacak. Eğer içeriği silerse bu sansür anlamına gelecek, paylaşıma izin vermek de diğer kullanıcıların protestosuna sebep olacaktı.

Facebook sözcüsü, BBC’ye yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı: “İnsanlar Facebook’ta bir şeyler paylaştığında, kimlerin göreceği de dahil olmak üzere sorumluluk alarak paylaşmalarını bekliyoruz. Ayrıca paylaşımı yapanlardan, eğer şiddet içeriyorsa, hitap ettikleri kitleyi ne görecekleri konusunda uyarmalarını istiyoruz.

Örneğin, insanlar şiddet içeren video bildirdiklerinde, paylaşan tarafından uyarı yapılmış olup olmadığına bakıyoruz, eğer 18 yaş altı kullanıcılar için uygunsuz şekilde paylaşılmışsa, yetişkinler için bir uyarı koyuyoruz ve gençlerin de içeriği görmesini engelliyoruz.”
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0