Facebook, Ses Stüdyosu WaveGroup'u Satın Aldı

0
0
0
0
0
Facebook, oyun ses kayıtları konusunda uzmanlaşmış olan ve merkezi Kaliforniya'da olan ses stüdyosu WaveGroup'u satın aldı.
Ses üretim fabrikası olarak adlandırabileceğimiz WaveGroup, bugüne kada birçok farklı mobil uygulaması ve donanım için ses üretmesinin yanı sıra, Guitar Hero, Dance Dance Revolution gibi oyunların ses prodüksiyonlarında yer almış. Bugüne kadar başarılı işlere imzasını atan şirket, bundan sonra Facebook için çalışacak. Bu arada şunu da belirtelim, Facebook, Messenger SlingShot ve Instagram gibi uygulamaların sesleri için WaveGroup'la daha önceden çalışmalarda bulunmuş. (sonra da bunlar iş yapar deyip satın almışlar)

WaveGroup, son olarak iOS için üretilen Star Wars: Commander isimli oyunun sesleri üzerine çalışmış. Ayrıca Jawbone ile bir çalışmaya imza atan WaveGroup, bluetooth kulaklık modeli Era için bazı sesler yaratmış.Facebook, farklı uygulamalarla karşımıza çıkmaya devam edecek gibi görünüyor. Son olarak piyasaya çıkan Hyperlapse'yi buna örnek olarak gösterebiliriz. Mobil platformlarda farklı uygulamalar çıkartmayı seven Facebook, native uygulamalarının seslerini üretmesi için WaveGroup'u satın alması son derece mantıklı bir hareket. 

Facebook'un şirketi ne kadara satın aldığı henüz medyaya yansımadı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0