Facebook Whatsapp'ı Satın Aldı

1
0
0
0
0
Bir süredir pek çok talibi olan en meşhur ve en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ı sosyal medyanın devi Facebook satın aldı. Haberi Mark Zuckerberg kendi Facebook hesabından duyurdu.
Bir süredir pek çok talibi olan en meşhur ve en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ı sosyal medyanın devi Facebook satın aldı.

Satın alma haberini kendi Facebook hesabından duyuran Mark Zuckerberg, "en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ın, tüm ekibi ile birlikte Facebook bünyesine katıldığını duyurmaktan mutluluk duyarım" şeklinde bir durum güncellemesi paylaştı.

Yazısının devamında Whatsapp'ın, insanların güvendiği ve sıklıkla tercih ettiği bir uygulama olduğuna ve Facebook'un da insanları bir araya getirmek için sonsuz çaba harcayan bir sosyal platform olduğuna değinen Zuckerberg, etkin mobil platformlarda toplam 450 milyondan fazla kullanıcısı olan Whatsapp uygulamasının toplamda 1 milyardan fazla insanı bir araya getirdiğini ve Facebook bünyesinde de ayrı bir şekilde işlevini sürdüreceğini belirtti.

Facebook'tan tamamen farklı bir ekip olarak çelışacak olan Whatsapp'ın ayrı bir kol olduğunu yazısında Mark da belirtmiş, bir sonraki güncellemesinin daha fazla senkronizasyon unsuru içermesini bekleyebiliriz; ancak Mark Zuckerberg, Whatsapp ve Facebook ekiplerini birbirleri ile çalıştırmak niyetinde görünmüyor.

16 milyar dolar olarak belirlenen satışın 4 milyar doları nakit, 12 milyar doları hisse olarak gerçekleştirilecek. Anlaşmanın bu noktadan sonra iptali durumunda, Facebook Whatsapp’a 1 milyar dolar ödemek zorunda kalacak.
 

WhatsApp Ücretli mi Olacak?


Bu satın almanın ardından Whatsapp kullanıcılarının en merak ettiği soru ise halen ücretsiz olan uygulamanın bu şekilde kalıp kalmayacağı. Şuan için resmi bir açıklama olmasada, ilk etapta Facebook'un WhatsApp'ın yönetim stratejisine karışmayacağı fakat ilerleyen zamanlarda verdiği ücretin geri dönüşü için bu yola başvuracağı yönünde. 

İşte Mark Zuckerberg'in durum güncellemesinin tamamı:WhatsApp'ın en büyük rakiplerinden biri olan KakaoTalk incelememize buradan ulaşabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0