Facebook, Yapay Zeka Konusunda Ne Kadar İlerledi?

0
0
0
0
0
Facebook, Yapay Zeka Konusunda Ne Kadar İlerledi?
​Facebook’un F8 etkinliğinde, Messenger hakkındaki paylaşılan tüm bilgileri sizlere anında aktarmıştık. Bu etkinlik sırasında bir de video paylaşıldı. Bu video, Facebook’un yapay zeka konusunda ne kadar ilerlediklerini anlatan mini bir paylaşım olarak karşımıza çıktı.
Facebook’un F8 etkinliğinde, Messenger hakkındaki paylaşılan tüm bilgileri sizlere anında aktarmıştık. Bu etkinlik sırasında bir de video paylaşıldı. Bu video, Facebook’un yapay zeka konusunda ne kadar ilerlediklerini anlatan mini bir paylaşım olarak karşımıza çıkıyor.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in paylaştığı 10 saniyelik videoda yapay zeka, videolardaki öne çıkan sporları tanıyarak isimlerini ekrana yansıtıyor. Hangi sporun yapıldığını algılayan sistemle ilgili bazı açıklamalarda bulunan Zuckerberg, örneğin beyzbol seviyorsak, bununla ilgili video içerikleri karşımıza çıkacağını belirtti.

Facebook’un yapay zekayla ilgili paylaşımlarının bulunduğu makalelere buradaki link üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Zuckerberg’in paylaştığı videoyu aşağıdan, embed koduyla ilgili yaşanacak problemden dolayı göremeyen kişiler de buradan izleyebilirler.
 

Artificial intelligence can help us understand what's happening in video, images and text so we can be smarter about showing you content that is more interesting to you.At F8, our AI research team showed a system we've built that can identify what sport is being played by watching a video like a person would. If you're a baseball fan, for example, you could imagine this system highlighting relevant clips you might care about.Here's a video of the system at work, including recognizing some really obscure and unexpected sports. #f8

Posted by Mark Zuckerberg on 26 Mart 2015 Perşembe
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0