Facebook da Yılın En İyi Oyunlarını Seçti!

0
0
0
0
0
Yılın ödülleri furyası devam ederken her sene olduğu gibi Facebook da bu furyaya dahil oldu. Çeşitli kategorilere ayırarak, Facebook, Tarayıcı tabanlı ve mobil oyunları listeleyen firma, aynı zamanda sosyal medyayı ve kampanya gibi etkilere göre de çeşitli ödüller verdi.
Bu aralar tam zamanları olan "Yılın En İyi Ödülleri" furyasına Facebook da her sene olduğu gibi katılarak "Yılın En İyi Oyunları"nı seçti. Tabii kendisi bir sosyal medya merkezi ve Instagram'ın sahibi olunca Facebook oyunları ve tarayıcı tabanlı oyunları gibi farklı şeyleri ve hatta sosyal medya kullanımını da ön plana çıkaran bir liste yapmış.

Mobil oyunlara da yer vermeyi unutmayan Facebook'un listesi daha ilginç ve kesinlikle dikkate alınması gereken bir liste gibi duruyor. Lafı fazla dolaştırmadan tek tek Facebook'un seçtiği en iyilere de bir göz atalım;
 

 2015'in En İyi Oyunu: Clash of Kings
Elex adlı firma tarafından yapılan ve Clash of Clans'ın en ciddi rakibi konumda olan Clash of Kings, milyonlarca kişi tarafından oynanması ve Facebook'u da yoğun olarak kullanması sebebiyle "Yılın En İyi Oyunu" ödülüne layık görüldü.Tabii bir de mobilden olduğu kadar Facebook'tan da oynanabilince ödülü aldı götürdü.

 

 2015'in En İyi Tarayıcı Oyunları
- Best Fiends
- Knights & Brides
- Family Guy: The Quest for Stuff
- Hot Shot Casino Slots
- Monster Busters: Hexa Blast
- Nords: Heroes of the North
- Vegas Downtown Slots
- ​Yahtzee with Buddies


 

 2015'in En İyi Mobil Oyunları
- Cooking Dash 2016
- Invasion
- Paradise Bay
- Empires & Allies
- Andgry Birds 2


Yine Facebook'u kullanıma göre yapılan bu listede aynı zamanda Facebook'ta en çok konuşulan ve sayfaları en aktif olan oyunlar baz alınarak bu liste hazırlanmış. Tabii bu listeye Android için buradan ulaşabilirsiniz. iOS linkini de buradan bulabilirsiniz.

 

 2015'in En İyi Facebook Entegreli Oyunları
- Alphabear (Paylaşım) 
- Empire: Four Kingdoms (Giriş)
- League of Legends (Giriş ve Paylaşım)
- PlayStation 4 (Giriş ve Paylaşım)
- Pirate Kings (WebGL)
- Blossom Blast Saga (Uygulama Daveti)

Parantez için kısmından da anlayacağınız gibi belirtilen oyunlar ve PS4 listede görünmekte ve oyunlara girişte kullanılan "Facebook ile kayıt ol" ya da "Facebook'ta paylaş" gibi özellikler dikkat çekiyor.

 

 2015'in Instagram'ı En Etkili Kullanan Oyunu: Clash of Clans
Her ne kadar en iyi oyunu Clash of Kings'e kaptırmış olsa da Facebook'un sahibi olduğu Instagram'ı da kullanmak önemli. Bunu da görünüşe göre en iyi CoC yapmış.

 

 2015'in En İyi Reklam Projesi: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Bence "Yılın En İyi Oyunu" olması gereken, Hideo Kojima'ya yaptıkları MGS taraftarları tarafından hiçbir zaman kabul edilmeyecek ve affedilmeyecek Konami'nin en başarılı yapımı olan Phantom Pain'e gördüğümüze göre firma iyi para harcamış. Ama sen oyuna reklam konusunda iyi harcama yap tamam, ama yaratıcısını küstürürsen olmaz işte.. Neyse.. 

 

 2015'in En İyi Facebook Oyun Sayfası: League of Legends
LoL özellikle ülkemizde de fazlasıyla sevilen bir yapım. Haliyle tüm sayfalarındaki Facebook etkileşimi de doruk noktasında. Bunun sonucunda da haliyle bu ödül onlara gidiyor.

 

 2015'in En İyi Takip Edilmesi Gereken Oyun Stüdyoları
- FINCON
- Scopely
- PlayRaven
- Activision

Yine Facebook'u kullanım ve etkileşimlerin dikkate alındığı, çıkardığı oyunlar Facebook kullanıcıları tarafından sağlam dönüt alan bu 4 firma da listede yerini alıyor elbet.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0