Facebook'tan 'Anamızı Ağlatacak' Bir Uygulama Geliyor: FacePay

0
0
0
0
0
Eğer alışveriş yapmak, Facebook’ta gönderi beğenmek kadar kolay olsaydı ne olurdu? Büyük ihtimalle daha fazla alışveriş yapardık. Bu yapılan alışverişlerle de mevcut borçlarınızı ikiye hatta üçe katlardınız.
Eğer alışveriş yapmak, Facebook’ta gönderi beğenmek kadar kolay olsaydı ne olurdu? Büyük ihtimalle daha fazla alışveriş yapardık. Bu yapılan alışverişlerle de mevcut borçlarınızı ikiye hatta üçe katlardınız. Teknolojinin gelişmesi bizim için faydalı mı konusu her zaman tartışma konusu olmuştur. Hızla gelişen teknoloji sayesinde önceden sadece nakitle yaptığımız alışverişleri artık kredi kartı, PayPal ve şimdi de Apple Pay kullanarak yapıyoruz.

Karşımıza çıkan bu büyük alışveriş sektöründe biraz da reklamlardan bahsedecek olursak, zamanın ilerlemesiyle boyut atlayan reklam sektörü olabildiğince gelişti. Hemen hemen hayatımızın her yerinde görebildiğimiz bu reklamlar, Facebook üzerinden de olabildiğince çok fazla yayın yapmakta. Doğru tüketiciyle, doğru ürünü buluşturmak üzere yapılan bu reklamlar ile tüketici arasında bir kopukluk var. Facebook üzerinden yapılan bu reklamlar tüketiciye direkt olarak ulaşamıyor. Facebook bu tarz sıkıntıları gerçektende hiç sevmiyor.Facebook iletişimi sevdiği kadar, bu tarz sorunlardan da nefret ediyor. 'Bugün ne giysem?' sorusuyla bile karşılaşmak istemeyen bir adamın ( Mark Zuckerberg ) her gün gri tişörtle karşımıza çıkmasına bu yüzden şaşmamalı.

Bu soruna çözüm bulmak isteyen Facebook, an itibariyle FacePay ile karşımıza çıkıyor. Messenger uygulamasını Facebook’tan ayırarak başlanan işleme bir yeni özellik daha gelebilir.Messenger uygulamasındaki, mesaj sayfasında bulunan ikonlara $ simgesinin konulmasıyla uygulamaya geçilmesi beklenen FacePay özelliği sayesinde, arkadaşlarınıza para gönderebileceksiniz. Böylece, Facebook üzerinde yapılan ürün reklamlarıyla ile tüketici arasındaki kopukluğu gidermek adına, Facebook ilk adımını atmış oluyor.

Yeni özellik sayesinde Facebook, kredi kartlarımızı kolayca Messenger uygulamasına tanıtmamızı sağlıyor. Böylece arkadaşlarımızla yaptığımız para transferinde ve Facebook üzerinden yapacak olduğumuz alışverişlerde bu kredi kartını kullanmamıza olanak sağlıyor.

Facebook, site üzerinden alışveriş yapmamızı sağlayacak dedik. Peki bu nasıl olacak derseniz, Facebook üzerinde 
Buy butonunu ya da Türkiye’de Satın Al butonuyla gerçekleştirilecek. Artık sponsorlu reklamları daha da fazla görecek gibiyiz. Çünkü Facebook, bu özelliği sponsorlu ürünler için aktif edecek gibi gözüküyor.

Bize bu özelliği ile çok büyük kolaylık sağlayan Facebook iyilik mi yoksa kötülük mü yaptı bilemeyiz. Sonuç olarak kolay alışveriş yapmak kolay para kaybı demek. Bir yandan yararlı bir yandan ise gerçektende sıkıntı çıkartabilecek olan bu özelliğin ne zaman aktif olacağı ise net değil. ( Durmadan kanka bir onluk atsana diyecek olan yakın arkadaşları hesaba katmıyorum bile )

Kaynak: TechCrunch
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0