Facebook'un Yenilenen Gizlilik Ayarları

0
0
0
0
0
Facebook, kullanıcılarının gizlilik ayarlarını çok daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde belirlenmesi için yeni bir özelliği devreye soktu.
Facebook'ta eleştiri alan noktalardan birisi, sürekli olarak güncellenen gizlilik ayarları. Kullanıcılar, bu ayarlar içerisinde boğulmak istemeyip özensiz şekilde ayarlama yaptıklarında, üçüncü şahıslar tarafından görülebilecek paylaşımlarda bulunabiliyorlar.

Facebook, kullanıcılarının bu sorunları yaşamaması için gizlilik ayarlarını baştan sona yenileyerek daha da kolaylaştırıyor. Bir süredir üzerinde çalışılan bu özelliğe ulaşmak için bildirim panelinde bulunan "kilit" tuşuna tıklayın. 

İlk olarak burada dinozor görünümündeki Gizlilik Ayarı Kontrolü'ne girin.Gönderilerin başlığı altında bulunan bölümde, paylaştığın içeriklerin kimler tarafından görüldüğüna bakabilirsiniz. Arkadaşlar olarak seçerseniz, paylaşımlarınız sadece arkadaşlarınız tarafından görülür. Herkes seçiliyse bu da listenizde olmayan kişilerin de paylaşımlarınızı görebileceği anlamına gelir. Uygulamaların kısmının hemen altında, Facebook'a yüklediğiniz uygulamaların arkadaş listenize olan erişim durumuyla ilgili gizlilik bilgileri veriliyor. Buradan, hangi uygulamaların kimlere görünmesini istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz. Bu işlemleri yaptıktan sonra Bitir! butonuna tıklayarak gizlilik işlemlerinizi tamamlamış oluyorsunuz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0