Federasyon Twitter Sayesinde Zengin Oldu

0
0
0
0
0
Twitter milyonlarca kullanıcıya sahip ve bu kullanıcılar arasında tabii ki futbolcular da var. Futbolcuların attığı bazı tweet'ler, kendileri adına büyük maddi sorunlara yol açıyor. Şimdi fubolcuların attığı "şiddet ve nefret" içerikli tweet'ler ve aldıkları cezalara bakalım.
Twitter milyonlarca kullanıcıya sahip ve bu kullanıcılar arasında tabii ki futbolcular da var. Futbolcuların attığı bazı tweet'ler, kendileri adına büyük maddi sorunlara yol açıyor. Şimdi fubolcuların attığı "şiddet ve nefret" içerikli tweet'ler ve aldıkları cezalara bakalım.

İngiltere Futbol Federasyonu, Twitter’da atılan yorumlar nedeniyle, 2011 yılından bu yana futbolculara yaklaşık olarak 444 bin Euro para cezası kesmiş durumda. Bunlardan en son gerçekleşeni, hatırlayacağınız üzere Rio Ferdinand’ın kendisine olumsuz eleştiri yaptığı için, bir taraftara attığı hakaret içerikli tweet nedeniyle 3 maç oynamama ve 30 bin Euro para cezası almış olmasıydı.

Şu anda Kasımpaşa’da oynayan Ryan Babbel, 2010 – 2011 sezonunda Liverpool takımında oynuyorken, hakem Howard Webb’e Manchester United forması giydirme sebebiyle ceza almıştı.

Bu olayın ardından İngiltere Futbol Federasyonu, sosyal medya sitelerinde atmış oldukları yorumlar sebebiyle 121 futbolcuya soruşturma açmış ve bu soruşturmaların sonucunda 18’inde takipsizlik, 27’sinde uyarı cezası çıkmıştır. Bu gibi 60 olay davalık oldu ve bunların 33’ünde futbolcular suçlu olarak yargılandı.

Rio Ferdinand olayında ise futbolcuya 4 ay terapilere katılma zorunluluğu getirildi. Ferdinand, 2012’de Ashley Cole’a çikolata kaymak dondurma demesi nedeniyle 57 bin Euro para cezasına çarptırıldı.
Ashley Cole ise, 2012 yılınca federasyon ile ilgili olarak attığı bir yorumda “bir avuç ahmak” ifadesini kullanmış olduğu için 104 bin Euro para cezası aldı.Nicolas Anelka’nın anti-semitist davranışına destek veren Tottenham futbolcusu Benoit Assou-Ekotto’a ise 63 bin Euro para cezasıyla beraber 3 maç oynamama cezası verildi.

Twitter aracılığı ile tehdit ve ayrımcılık mesajları yayınlanan ve 8 maç ceza alan St. Neots Town’lu David Deeney ise ceza konusunda şu anda zirvede.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0