Galatasaray'dan Japonca Twitter Hesabı Açıldı

0
0
0
0
0
Türkiye'nin en önemli spor kulüplerinden Galatasaray SK, dün Japonca paylaşım yapan yeni bir Twitter hesabı açtı. Tanıtımını Wesley Sneijder ve Fernando Muslera'nın Japonca olarak yaptığı hesabın 1 gün içinde 9 bin takipçisi oldu.
Bildiğiniz gibi küresel bazdaki birçok firma, farklı dile sahip Twitter adresleri açarak müşterilerini daha memnun etmeyi amaçlar. 

Tabi bunun gibi spor kulüpleri de bu tarz adımlar atmakta. Birçok kulübün fanları tarafından açılan bu yabancı dil hesaplarının resmi olarak açılanlarına örnek olarak Barcelona'nın İngilizce, Katalanca, İspanyolca, Japonca, Fransızca, Arapça ve Portekizce resmi Twitter profillerini gösterebiliriz.

Ülkemizde ise bu tarz kurumsallaşma örneği ilk olarak Galatasaray'dan geldi.Galatasaray Spor Kulübü'nün resmi Twtitter hesabı olan @GalatasaraySK'nin yanında bir de @Galatasaray olarak İngilizce dilinde paylaşımlar yapan hesabı bulunmaktaydı. Ancak dün, yani 14 Mart'ta bir sürpriz yaparak @Galatasaray_jp hesabını açan kulüp artık Japonca olarak da paylaşımlar yapacak.

ガラタサライ adı ile paylaşımlara başlayan Galatasaray, şimdiden 9bin takipçi kazanmış.

Galatasaray bu sayfayı ilk olarak kulübün gözde futbolcusu Wesley Sneijder'in Japonca selam verdiği video ile tanıttı. (Yalnız Sino çabucak kıvırmış işi, biliyor herhalde kerata)
 


Daha sonra da kalecileri Fernando Muslera ile de Japonca selam veren kulüp Japonya'daki bilinen Türk sevgisine sahip Galatasaraylılara da paylaşımlarda bulunacak.
 


Daha sonra Twitter'ın resmi Japonca Spor haberleri paylaşan hesabı @TwitterSportsJP adresinden de hoşgeldin diyerek yapılan paylaşım da görünüşe göre olumlu tepkiler görmüş.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0