Google Mühendisinden Sonra Bir Tesla Çalışanı da Minibüste Yaşıyor

0
0
0
0
0
Daha önce paylaştığımız bir haberimizde kamyonette yaşayan Google mühendisinden bahsetmiştik, şimdi de bir Tesla çalışanının minibüste yaşadığını öğrendik.
Hayat pahalılığına karşı çözüm bulmak için verilen reaksiyonlar, ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Daha önce Google mühendisinin bir kamyonetin içerisinde yaşadığından bahsetmiştik. Demek ki ABD’de başın sıkıştı mı kamyonet ya da minibüslerde yaşamaya başlıyorsun. Google mühendisinin ardından Tesla çalışanı Jason Roesslein, kendisine bir kamyonetin içerisinde yaşam alanı oluşturmuş.

Birkaç arkadaşıyla çıktığı eve aylık ödediği 1250 dolar kirayı fazla bulan arkadaşımız, tası tarağı toplayıp bir kamyonetin içerisinde yaşamaya karar vermiş. 1 yıldan biraz fazladır kamyonette yaşayan ve aylık ortalama 2 bin dolar bir kenara koyma fırsatı yakalayan Roesslein, öncelikle işe bir kamyonet satın almakla başlamış. eBay’den 13 bin olara kamyonet satın alan Roesslein, mühendislik yeteneğini konuşturarak aracın içerisini bir eve dönüştürmeye başlamış.Aylık yalnızca 100 dolar araba sigortası ve 75 dolar telefon faturası ödeyen Roesslein, yemek ihtiyacını şirketten karşılıyormuş. Tesla’nın spor salonunu kullanarak sağlıklı bir vücuda sahip olmaya çalışan mühendis, spor sonrası aldığı duşla bu ihtiyacını da Tesla üzerinden karşılamaya başlamış.Sonuç olarak Roesslein, temel ihtiyaçlarını gayet sağlıklı bir şekilde karşılayıp üzerine ciddi miktarda birikim yapabilecek bir sistem geliştirmiş. Şahsi fikrimi de belirteyim; minibüsün içerisi buradan gayet karizma görünüyor. (hani biraz daha gaza gelsem ben de kamyonetin içerisinde eve çıkacak duruma gelirim)


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0