Google+ Profiliniz Kaç Defa Görüntülendi?

0
0
0
0
0
Google’ın sosyal ağı olan Google+, kullanıcılarının merak ettiği; “acaba profilim kaç kere görüntülendi?” sorusuna cevap verdi.
Google’ın sosyal ağı olan Google+, kullanıcılarının merak ettiği; “acaba profilim kaç kere görüntülendi?” sorusuna cevap verecek bir özellik getirdi.

İnternet şirketlerinin ve reklam firmalarının işine yarayan, "paylaşımların kaç kişiye ulaştığı" konusu artık açığa kavuşuyor. Önceleri kullanılan, ücreti ve ücretsiz bir çok aracı hizmet ile bu verileri alan firmalar, artık daha da rahatlıyor. Çünkü başta Google+ olmak üzere bir çok web sitesi bunu açık bir şekilde paylaşacak çalışmalar yapmaya başladılar.

Eğer Google+ kullanıcısıysanız, profilinizin kaç defa görüntülendiğine dair bilgi, fotoğrafınızın hemen altında yazıyor. Takipçi sayınızın yanında ve açık bir şekilde yazıyor. Yazan bu rakam 2012 Ekim ayından bu yana görüntülenme rakamı.
Bu rakam sadece profilinizin görüntülenme rakamı değil, paylaştığınız bağlantılar, bu bağlantıları gören kişi sayısı da bu etkileşime dahil ediliyor. Yani eğer herkese açık paylaşımlar yapan bir Google+ hesabınız varsa, tahmininizden çok daha fazla görüntülenme sayısı ile karşılalabilirsiniz.

Google'ın bu hamlesinden önce Twitter'ın, her bir tweet'i kaç kişinin gördüğünü yayınlayacağını duyurması ve bu konuda test çalışmalarına başlaması, diğer sosyal ağların da bu uygulamalara gideceği algısını yarattı. Bu rakamların, sosyal medya'nın güç gösterisinde kullanılacağı ve sosyal medyanın daha detaylı bir şekilde etkisinin görülmesini sağlayacağı bir gerçek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0