Google, Twitter’ı Satın mı Alıyor?

0
0
0
0
0
​Dünyanın tartışmasız en büyük arama motoru olan Google’dan, teknoloji dünyasının gündemini sarsacak bir hamle gelebilir. İddialara göre Google, Twitter’ı satın almak istiyor! Hatta satın alma işlemleriyle, Goldman Sachs ismindeki bankanın yetkilendirildiği söyleniyor.
Dünyanın tartışmasız en büyük arama motoru olan Google’dan, teknoloji dünyasının gündemini sarsacak bir hamle gelebilir. İddialara göre Google, Twitter’ı satın almak istiyor! Hatta satın alma işlemleriyle, Goldman Sachs ismindeki bankanın yetkilendirildiği söyleniyor.

Bu söylentilerin ardından Twitter’ın hisseleri dün %4 oranında artış gösterdi. Son artışla birlikte Twitter’ın piyasa değeri 34 milyar dolara çıktı. Google’ın piyasa değeri ise 367 milyar dolar.

Google’ın 2009 yılında da  Twitter’ı satın alabileceğine dair söylentiler dolaşıyordu. O zamanlarda belirtilen rakamlar 10 ila 20 milyar dolar arasında seyrediyordu. Aradan geçen 6 yıllık süre içerisinde Twitter’ın piyasa değerinin minimum 14 milyar dolar arttığını görüyoruz.Google’ın uzay araçlarıyla bilinen SpaceX adındaki şirkete ortak olacağı açıklanmıştı. Şirket, uydu üzerinden internet hizmeti sağlayacak olan şirkete 1 milyar dolarlık yatırım yapıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0