Google ve YouTube'dan Periscope'a Rakip: YouTube Connect

0
0
0
0
0
Sosyal medyanın iki devi bir kez daha karşı karşıya geliyor. YouTube'u bünyesinde barından Google, Periscope'u bünyesinde barındıran Twitter'a rakip olacak.
Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulamalarından olan ve Twitter tarafından satın alınmasının ardından kullanıcı sayısında ciddi bir artış gerçekleştiren Periscope'a Google'dan ciddi bir rakip geliyor.

Zamanında ''Music'' hizmeti ile Spotify ve Apple Music'e rakip olan, ardından kısa bir süre önce ücretli platformu ''Red'' ile bu sefer Netflix'in karşısına geçen YouTube, şimdi de gözünü Periscope'un tahtına dikti.Canlı yayın özelliği sayesinde ''livestream'' konusunda gerekli altyapıya zaten sahip olan YouTube, yeni uygulaması YouTube Connect ile kullanıcılarına Periscope tarzında yeni bir platform sunacak. Google ya da YouTube hesapları ile giriş yapılabilecek olan yeni platformda kullanıcılar canlı yayın yaptıklarında yayın hem uygulamada, hem de yayını yapan kişinin kanalında gözükecebilecek

Ayrıca yayınınız bittikten sonra kaydetme seçeneğine de sahip olacaksınız.Böylece yayın, videolarınız arasına eklenecek. Hem iOS hem de Android cihazlar için hizmete sunulacak uygulamanın ne zaman görücüye çıkacağını henüz bilemiyoruz. Ancak şunu söyleyebiliriz; sahip olduğu popülerlik, YouTube'un bu uygulamasını canlı yayın konusunda çok daha fazla kullanıcıya ulaşacaktır. Yani Periscope'un işi zor.

Kaynak: GSMArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0