• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Hemşire Karısı İçin Yazdığı Facebook Gönderisiyle Tüm Kadınların Gönlünde Taht Kuran Adam

Hemşire Karısı İçin Yazdığı Facebook Gönderisiyle Tüm Kadınların Gönlünde Taht Kuran Adam

1
0
0
0
0
Hemşire Karısı İçin Yazdığı Facebook Gönderisiyle Tüm Kadınların Gönlünde Taht Kuran Adam
Hemşire olan karısının nasıl zorluklar çektiğini anlatan Facebook gönderisi ile viral olan Bobby, birçok kesim tarafından takdir topladı.
Facebook her ne kadar sosyal medya platformu olsa da paylaşılan içeriklerin güzelliğiyle doğru orantılı hiç beklenmedik anda binlerce kişi tarafından görülebiliyor. Bunun en güzel örneklerinden biri ise Amerika'nın Alabama eyaletine bağlı Gardendale kentinde yaşayan Bobby Wesson'ın 8 Kasım'da TSİ gece 12'de Facebook paylaşımıyla yaşandı.

Karısının bir hastanede hemşire olarak çalışmasına destek veren ve sabahları uykusuz, akşamları yorgun argın gelen karısına kıyamadığı anlaşılan Bobby, ona aslında küçük bir jest yapmak ve sabah uyandığında mutlu olası için bebekleriyle beraber uyurken bir fotoğraf çekerek oldukça duygusal bir yazıyla beraber paylaşım yaptı. Ancak bu paylaşım Rayena adındaki karısını oldukça mutlu etmesinin yanında bir anda viral olarak Facebook ve internet alemini salladı. O kadar büyük bir hale geldi ki Amerika'nın ünlü şovmeni Ellen Degeneres bu çifti arayıp programına davet etmiş bile.
 

This is my wife taking a nap. In an hour she will wake up, put on her scrubs and get ready for work. The tools and...

Posted by Bobby Wesson on 7 Kasım 2015 Cumartesi

Yukarıdaki gördüğünüz postu atmasıyla birçok kesimden olumlu tepki alıp Ellen'a kadar ulaşan bir viral oluşturan Wesson'ın yazdıkları Türkçe olarak ise şu şekilde çevrilebilir;

"Şu anda kestirmekte olan benim karım. Bir saat içinde uyanacak ve bonesini takıp işe gidecek. İşini yapmak için gereken eşyaları toplayıp titizlikle kontrol edecek, Saçlarını düzeltip makyajını çabucak yapacak. Çok kötü göründüğüne dair şikayet edecek ancak ben ısrarla karşı çıkıp bir bardak kahve getireceğim. Sonra koltuğa bacakları çapraz bir biçimde oturup kahvesini içmeye çalışırken emekleye emekleye yürümeye çalışan ufaklıkla oynayacak. Ardından biz konuşurken boş boş bakıp sessizce sıradaki vardiyasından çalacak ama ben farketmiyorum sanacak.

Daha sonra bebeği ve beni öperek hayatlarının en kötü gününü geçiren insanlara yardım etmeye gidecek. Araba kazası, vurulma, patlama, yanma ve kırılma yaşayan profesyoneller, fakirler, papazlar, bağımlılar ve hayat kadınları, anneler, babalar, çocuklar ve aileler... Ne yaptığın ve sana ne olduğu önemli olmadan o size yardımcı olacak ve size bakacak.

14 saat sonra eve gelip kanlar, gözyaşları ve ateşler içinde yürüdüğü ayakkabılarını çıkartacak ve onları dışarda bırakacak. Bazen bu konular hakkında konuşmak istemeyecek. Bazı zamanlarda ise konuşmak için can atacak. Bazen ağlarken gülecek bazen sadece ağlayacak. Ama ne olursa olsun bir sonraki vardiyasında işbaşında olacak.

Benim karım bir hemşire. Benim karım bir kahraman."


İstemsizce bir anda tüm hemşirelerin de yadedilmesini sağlayan Bobby ve ailesi bu durum için çok şaşkın olsa da oldukça mutlu da olmuşlar. Kısa sürede tüm dünyaya yayılması beklenilen durum için Bobby'yi de kutlarız. Ayrıca şimdiden birçok genç kız "Ayy ne romentiik" diyerek Bobby için bir sempati uyandırmışlar bile. Hatta sevgili ve eşlere "Bak gör adam karısı için neler yapıyor" durumuna da gelmiş.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0