​Hoverboard Üzerinde Vaaz Veren Rahip, Mesleğinden İhraç Edildi

0
0
0
0
0
Son zamanlarda ciddi anlamda kötü bir üne sahip olmaya başlayan hoverboard, şimdi de bir rahibi işinden etti.
Biliyoruz, son günlerde haberlerimiz sürekli hoverboard'lar ile alakalı. Yani hoverboard aşağı hoverboard yukarı (bak cihazın işlevi hakkında espiri de çaktım). Daha dün yaptığımız bu haberde, Texas'ta bulunan bir alışveriş merkezinde durduk yere alev alan hoverboard'dan bahsetmiştik.

Pek çok ülkede, çeşitli yerlerde kullanımı yasaklanan hoverboard, son olarak bir rahibin başını yaktı. Hristiyan aleminin 25 Aralık günü kutladığı Noel Bayramı arifesinde, Filipinli bir rahip, gelenekselleşmiş ''bayram arifesi vaazleri''nden birini veriyordu. Ancak rahibin vaazi verirken kullandığı yöntem, oldukça sıradışıydı.Son zamanların popüler cihazlarından olan hoverboard'u alan rahip, vaazini hoverboard üzerinden vererek son derece ilginç bir ilke imza attı. Tabii böyle bir durum, kilisede olanların ciddi derecede ilgisini çekince telefonlar işe koyulmuş ve rahibin fotoğrafları, videoları çekilmiş.

Bu fotoğraflar ve videolar çeşitli profillerden sosyal medyaya yüklenince, böylesine enteresan bir olay kısa sürede patlama yapmayı ve sosyal medyanın popülerleri arasında yer almayı da başarmış. Ancak haberimize konu olan ''ihraç'' olayının temelleri de bu şekilde atılmış.
 

Fotoğrafları ve videoları izleyenler, tepki bağlamında büyük bir ayrıma da düşmüş. Kimilerine göre rahibin yaptığı ''teknolojiye ayak uydurma'' olarak adlandırılırken, kimileri ise bunu ''saygısızlık'' olarak ele almış.  San Pablo Psikoposu da, duruma ''saygısızlık'' olarak bakanlardan. Durumun hem Katolik alemine, hem de Tanrı'ya karşı bir saygısızlık olduğunu söyleyen psikopos, sanıyoruz çoğu din adamının da düşüncelerini yansıtmış olacak ki, hoverboard'lu rahip, görevinden ihraç edilmiş.

Çıktığı günden beri popülaritesi inanılmaz derecede artan hoverboard'lar, dünya genelinde pek çok yerde yasak yemesinin ardından bir kişiyi de işinden ederek eksi hanesine bir yenisini daha eklemiş oldu.

Kaynak: BBC 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0