Hz. Muhammed'e Hakaret Eden Sayfalar Facebook Tarafından Engellendi

1
0
0
0
0
Gölbaşı Sulh Ceza Nöbetçi Hakimliği tarafından alınan karar sonucu Facebook'ta Hz. Muhammed'e haraket ettiği gerekçesiyle bazı sayfalara eşirime kapatılmasına karar verilmişti. Facebook'da kısa süre içerisinde BTK tarafından gönderilen isteği yerine getirdi.
Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Nöbetçi Hakimliği tarafından alınan karar sonucunda Facebook üzerinden Hz. Muhammed karşıtı içerik paylaşan sayfalara erişimin engellemesi isteği önce BTK'ya iletilmişti. BTK tarafından Facebook'a erişim engeli isteği de geri çevrilmeyerek kabul edilmesi sonucu söz konusu sayfalar Facebook tarafından engellendi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun talebi üzerine açılan dava ve alınan kararda Facebook bu kararı uygulamaması halinde Facebook'a erişimin engellenmesi maddesinin de olmasının Facebook tarafından bu kararın kabul edilmesine yol açtığı tahmin ediliyor. Yani Facebook bu kararı uygulayarak tekrar erişim engelinin önünü kesmiş oldu.Bu durum daha önce Twitter ve Youtube'a yapılan erişim engelleri sonucunda yaşanan sıkıntıları ve sorunları Facebook'un yaşamak istememesinden mi yoksa Müslümanlara saygılı bir duruş sebebiyle mi yapıldığı dünya basınında tartışma konusu da oldu. (Bunlar da ayrı bir cins ha, kapatmışlar işte. Ortalığı karıştırmaya ne gerek var)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0