Ice Bucket'i Başlatan Adam Boğularak Öldü!

1
0
0
0
0
ALS hastalığına dikkat çekmek için #ALSIceBucketChallenge akımını başlatanlardan bir tanesi olan Corey Griffin, dalış yaptığı yerden yüzeye çıkamayınca boğularak hayatını kaybetti.
Bir kova buzlu suyu baştan aşağı dökülerek ALS hastalığına dikkat çekilmesi amacıyla oluşturulan kampanyanın kurucusu Corey Griffin, dalış yaptığı yerden çıkamayınca boğularak hayatını kaybetti. 

Bu kampanyaya spor dünyasından teknoloji dünyasına kadar ünlü/ünsüz birçok kişi katıldı ve hala katılmaya devam ediyor. Griffin'in bu talihsiz olayı yaşaması, kampanyanın geniş kesimlere yayılarak sürdürülmesi anlamına gelebilir. 
 

 31.5 milyon dolar bağış toplanmış

Alsa.org web sitesinde verilen bilgilere göre, şimdiye kadar bağış adı altında 31.5 milyon dolar toplanmış ve bu rakam, geçen yılın aynı dönemine baktığımızda (29 Temmuz - 20 Ağustos) toplanan 1.9 milyon dolardan yaklaşık 16 kat daha fazla. Tabi bunda sosyal medyanın ve #ALSIceBucketChallenger hashtag'inin etkisi oldukça fazla.Bu akımın öncülüğünü yapan Corey Griffin, yakın arkadaşı Pete Frates'a ALS teşhisi konduktan sonra hastalık için dikkat çekmek ve aynı hastalığa yakalanmış olan kişilere destek olmak amacıyla kampanyanın başlatılmasına ön ayak olmuştu. Fakat Griffin, 16 Ağustos günü Amerika'nın Massachusetts eyaletindeki Nantucket sahilinde gerçekleştirdiği dalış sonrası yüzeye çıkamayarak hayatını kaybetti. Bu akım ile belkide birçok hastanın iyileşmesini sağlayan Corey Griffin'e biz de Allah'tan rahmet diliyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0