iCloud Nasıl Hacklendi?

2
0
0
0
0
iCloud Nasıl Hacklendi?
31 Ağustos gecesi birçok ünlü ismin müstehcen fotoğrafları, iCloud hesaplarının ele geçirilmesiyle internet dünyasında yayınlanmıştı. Apple'dan konu ile ilgili ilk açıkamalar geldi.
Apple'ın bulut hizmeti iCloud, hackerlar tarafından saldırıya uğrayarak birçok ünlü ismin hesabının ele geçirilmesi ve hesaplarda bulunan müstehcen fotoğrafların yayınlanmasıyla dünün dünya genelinde en fazla konuşulan konusu olmuştu. İnfial yaratan bu haberin ardından Apple'dan ilk açıklamalar geldi.

Yeni gelen raporlar doğrultusunda hackerlar, Find my iPhone uygulamasındaki bir açıktan faydalanarak "kaba kuvvet" saldırısı gerçekleştirdiler. Yani hackerlar, bu açık sayesinde seri biçimde parolayı bulabilmek için denemelerde bulundular ve bunda da başarılı oldular.

Engadget'in haberine göre aslında bu saldırılar sonrası hesapların kilitlenmesi gerekiyordu. Fakat açık sayesinde hesaplar kilitlenmedi ve hackerlar biraz uğraştıktan sonra doğru parolaları bulabildiler. Sonra da ünlü isimlerin çıplak fotoğraflarını tüm dünyayla paylaştılar.

 Apple ve FBI iCloud Skandalını Soruşturuyor

İmajının fena halde sarsılmasına yol açan bu olaydan sonra Apple, bulut servisinde araştırmalara başladığını açıkladı. Apple, önce saldırının gerçek olup olmadığını bulmaya çalışacak.

Olayın peşinde olan sadece Apple değil, FBI da suçluyu yakalamak istiyor. FBI tarafından yapılan açıklamada gerekli çalışmaların başlatıldığı, suçlu ya da suçluların kısa sürede yakalanması için tüm imkanların kullanılacağı belirtildi. (işin içine FBI da girdi, bakalım sonunda ne olacak)
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0