İki Hacker Grubu Arasında Savaş mı Çıkıyor?

0
0
0
0
0
​Lizard Squad, Sony ve Microsoft’un oyun hizmetlerine yaptığı saldırıların ardından Tor ağına da saldırmıştı. Anonymous da bunun üzerine Lizard üyelerinden bir kişinin tüm kişisel bilgilerini internete sızdırdı. Lizar da bu bu sızıntının gerçek olmadığını söylüyor.
Lizard Squad, Sony ve Microsoft’un oyun hizmetlerine yaptığı saldırıların ardından Tor (kişi ve grupların kendi gizlilik ve güvenliklerini ön planda tutarak internette işlem ve gezinti yapabilmelerine olanak tanıyan ve sanal tüneller sayesinde bağlantıların maskelenmesi mantığıyla çalışan bir ağdır) ağına da saldırmıştı. Anonymous da bunun üzerine Lizard üyelerinden bir kişinin tüm kişisel bilgilerini internete sızdırdı. Lizar da bu bu sızıntının gerçek olmadığını söylüyor.

Lizard Squad adındaki hacker grubu, PSN ve Xbox Live’a yaptığı saldırıların ardından Tor ağını hedef alarak Tor’un sadece “hackerlar, kötü amaçlı insanlar ve pedofililer” tarafından kullanıldığını iddia etmişti.Tor ise saldırılarla iligli olarak yaptığı açıklamada gizliliği olumsuz etkileyecek bir durumun olmadığını belirtmişti. Tor’a göre hackerlar, birçok bilgisayarla ağa kaydolarak bunun büyük bir parçasını oluşturmaya çalıştılar.

Diğer bir hacker grubu Anonymous da Twitter üzerinden Lizard Squad’ın geri çekilmesini, Tor ağının “yolsuz hükümetler nedeniyle insanlar tarafından kullanıldığını” söyledi. Ayrıca Lizard Squad’dan bahsederek “bu kertenkeleleri evcilleştirmenin zamanı geldi” şeklinde bir tweet attı.Bu tweetin ardından Anonymous, Lizard Squad’a ait olduğunu iddia ettiği bir üyenin isminin, adresinin, telefon numarasının, parola ve diğer detaylarının olduğu bir bağlantıyı paylaştı. Ayrıca kendi üyesi ve bir Lizard grubu üyesiyle arasında geçtiği iddia edilen ekran görüntüsü de yayınlandı. Aşağıda yayınlanan tweette Anonymous üyesinin saldırıların bitmesini istediği ve Lizard üyesinin ailesinin bu işten uzak tutulmasını istediği görünüyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0