• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • İngiltere ve İrlanda’dan, İnsanın Ruhunu Dinlendiren Mükemmel Aurora Fotoğrafları

İngiltere ve İrlanda’dan, İnsanın Ruhunu Dinlendiren Mükemmel Aurora Fotoğrafları

0
0
0
0
0
Bilgisayar ortamında hazırlanmış efektlere benzeyen görünümüyle insanda farklı duygular uyandıran Aurora ışıkları, bu sefer kutup bölgelerinden uzakta olan İngiltere, İrlanda ve İskoçya gibi ülkelerde görüntülendi.
Öncelikle Aurora Borelais’den (ya da kutup ışıkları) biraz bahsedelim. Aurora, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş’ten gelen parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan bir doğa olayıdır. Genellikle yeşilin ve morun tonları olacak şekilde görülen bu ışıklar, daha çok 60 ve 72 derece kuzey-güney enlemleri arasında görülür. 

ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nin daha önceki tahminlerinden yola çıkarak ağırlıkla İngiltere ve İrlanda’da oluşacağı öngörülen Aurora ışıkları, Twitter kullanıcıları tarafından (ağırlıklı olarak fotoğrafçı olduklarını söyleyeyim) görüntülenerek ağırlıkla #Aurora hashtag’i üzerinden paylaşıldı. (bu arada İngiltere ve İrlanda dediysem de İskoçya ve Galler’de de bu doğa olayının görüntülendiğini belirteyim, zaten paylaşımları ülkelere göre detaylandırdım)

İngiltere
  İskoçya   Galler İrlanda
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0