Instagram'da Andrés Iniesta Krizi!

0
0
0
0
0
Instagramda @ainiesta hesabını kullanan Madrid'de yaşayan Andrés Iniesta isimli bir sanatçı, efsane futbolcu Andrés Iniesta'nın isim benzerliği nedeniyle mağdur duruma düşmesi sosyal medyada olay oldu.
Andrés Iniesta diyince genci yaşlısı, erkeği kadını bu ismin Barcelona'da ve İspanya Milli Takımı'nda oynayan yaşayan efsane futbolculardan biri olduğunu bilir. Xavi'nin takımdan ayrılması sonrası yaşı itibariyle tek efanesi gibi bir konuma gelen Andrés Iniesta ile aynı adı taşıyan ve farklı olarak İspanya'nın Madrid kentinde yaşayan Andrés Iniesta isimli bir sanatçının Instagram'da yaşadığı olay sosyal medya gündemine düştü.

Olayın nedeni ise şu anda sadece bir isim bezerliği olarak geçiyor. Yani Andrés Iniesta isimli sanatçı, Barcelona efsanesi Andrés Iniesta ile aynı ismi taşıması sebebiyle yaşadığı sıkıntılar trajikomik bir olayı ortaya çıkardı.Madrid'de yaşayan ve sanatçı olan Andrés Iniesta'nın @ainiesta kullanıcı adına sahip olan Instagram hesabı durduk yere engellenerek futbolcu olan Andrés Iniesta'nın fotoğrafları ile donatılmasıyla ortaya çıkan olayda Facebook'un futbol starı Andrés Iniesta'ya verilmesi için hesabı hiçbir sebep göstermeden ve izin almadan sanatçı Andrés Iniesta'dan almasıyla ortalık karışmış. Kendi blog hesabında durumu anlatan Madrid'li sanatçı Andrés Iniesta mağdur olduğunu ve hesabının geri verilmesini istemiş.Facebook da bu durum için bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtip, sanatçı olan Inıesta'dan özür dileyerek hesabı kendisine iade etmiş. (Pardon kuzenim yapmış modu) Futbolcu olan Andrés Iniesta'nın ajansı ise bu olayla bir ilgileri veya alakaları olmadığını, @ainiesta hesabını istemediklerini ve bu konuda herhangi bir yaptırım uygulamadıklarını belirtmiş. Yani ortada oldukça ilginç olaylar dönse de sanatçı olan Andrés Iniesta şu anda @ainiesta hesabının sahibi ve futbol starı ve Arda Turan'ın takım arkadaşı olan Andrés Iniesta ise şu anda her zamanki gibi @andresiniesta8 kullanıcı adına sahip profili kullanıyor. (Yazıda çok fazla Andrés Iniesta var farkındayım ama her ikisinin de adının bu olması sebebiyle bu şekilde oldu maalesef)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0