• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Instagram'ın Açığını Bulan 10 Yaşındaki Genç 10 Bin Dolar Kazandı!

Instagram’da Açık Bulan 10 Yaşındaki Çocuk 10.000 Dolar Ödülü Kaptı!

0
0
0
0
0
Daha 10 yaşında olmasına rağmen Instagram'ın açığını bulan bir çocuk, tamı tamına 10.000 Dolar ödül kazandı.
Günümüzde sosyal medya ve internet kullanım yaşı oldukça düşmeye başladı. Hatta bebek yaşlardaki çocuklara sussunlar diye ellerine tablet sıkıştırılmakta. Bunun iyi ve kötü yanları tartışılırken daha sosyal medya, internet nedir bilmeyecek yaşta olan 10 yaşındaki Jani, o kadar küçük yaşına rağmen Instagram'ın açığını buldu.

Hatta bu sebeple Facebook tarafından bulduğu açık neticesinde 10.000 Dolar ödüle layık görülürken aynı zamanda bu noktada Facebook'un bünyesindeki tüm sosyal medya mecralarında açık bulan en genç çocuklardan biri oldu.Bulduğu açık sayesinde Instagram’da herhangi birinin hesabında istediği mesajı silebilen Jani, “Herkesi ortadan kaldırabilirdim. Justin Bieber’ı bile.” diye bir açıklama yapmayı tercih etmiş. (En azından bu yaşta verilebilecek bir tepki ile şaşkınlığımızı azaltabildi)

Facebook’un Forbes‘a yaptığı açıklamaya göre, Jani bulduğu bu hatayı Facebook’un test için attığı yorumlardan birini de silerek kanıtlamayı başararak bu hatanın Şubat sonu giderilmesine yol açarak 10 Bin Dolarlık ödülüne de geçtiğimiz ay sahip olmuş. Biz de bu genç kardeşimizi tebrik ediyoruz. Umarız ülkemizdeki küçük yaştaki gençlerimiz de sadece oyun yerine internet dünyasının faydalarından da bilgi edilmeye çalışırlar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0