• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Instagram’da Yapılan Bir Paylaşımla 10 Bin Dolar Kazanmanın Püf Noktaları

Instagram’da Yapılan Bir Paylaşımla 10 Bin Dolar Kazanmanın Püf Noktaları

0
0
0
0
0
Instagram’da Yapılan Bir Paylaşımla 10 Bin Dolar Kazanmanın Püf Noktaları
Erkek giyim firması olan Hucberry, Instagram üzerinden yaptığı tek bir paylaşımla 10 bin dolara yakın gelir elde ediyor.
Instagram, sosyal ağlar arasında kıyaslandığında (gelir elde etme anlamında) asla bir Facebook değil, fakat YouTube ve özellikle Twitter’a göre çok daha avantajlı bir platform. Bunun sebebi ise tamamen görselliğe dayalı bir sisteme sahip olması. 

Aylık ortalama 400 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Instagram, kişisel ya da kurumsal fark etmez, en kolay para kazanılabilecek sosyal ağ platformları arasında bulunuyor. Buna en güzel örneklerden bir tanesi, erkek giyim firması olan Hucberry.

2014’ün Eylül ayından itibaren Instagram için ciddi girişimlerde bulunan ve bu yılın başlarından itibaren de 160 bin takipçi sayısına ulaşan giyim firması, ürünlerini Instagram üzerinden tanıtmaya devam ediyor. Birbirinden güzel kombinasyonlar yaratmak için 500 dolar harcama yapıp karşılığında 10 bin dolara varan satışlar elde ettiklerini belirten şirketin editörlerinden Zach Pina, bunda takipçilerin dikkatini çekecek kompozisyonlar (fotoğraf) üretmenin çok önemli bir faktör olduğunu belirtti.

Güzel bir selfie çekmenin önemli, fakat bunun profesyonel aletlerle yapılmasının daha da önemli olduğunun altını çizen Pina, kişilerin kendilerine has bir Instagram sanatı oluşturmasının ve markasını takipçilerinin beklentilerini karşılayacak düzeyde olmasının gerekliliğini ön plana çıkardı.
 

Paylaşımlara başlamadan önce bir takvim oluşturulmasının ve sistematik bir şekilde ilerlenmesinin önemli olduğunu belirten Pina, örneğin bulunduğunuz mevsimin ve günlük hava durumunun bile yapılan paylaşımlarda etkili olduğunu, bunun çok sayıda takipçinin dikkatini çekeceğini söylüyor. Hucberry’nin yaptığı bir Instagram paylaşımından bahseden Pina, ‘Rolex marka bir saat paylaşımı yaptık ve bu ürünle ilgili bir hafta içerisinde 85 bin dolarlık satış gerçekleştirmeyi başardık’ diyerek bunda zamanlamanın ve planın etkili olduğunu vurguladı. 

Kendi çizginizi paylaşımlarınızla bir araya getirmeniz çok önemli. Çünkü insanlar sizin kim olduğunuzu öğrenmek istiyor’ diyerek ‘özlüğün’ önemli olduğundan bahseden Pina, ayrıca seçilen başlıkların eğlenceli ve bilgilendirici olmasının da kullanıcıların dikkatini çekecek bir başka unsur olduğunu söyledi.

Hucberry’nin Instagram sayfasındaki paylaşımlara kişisel olarak yaptığım analiz sonunda, doğa temalı paylaşımların daha fazla beğeni ve yorum aldığını görüyorum. Buradan da giyim şirketinin ‘doğa tutkunu insanların’ ağırlıkta olduğu bir kitle oluşturduğunu, verdikleri püf noktalarıyla birebir örtüşen bir sistemle hareket ettiklerini anlıyoruz. (en azından benim yorumum bu yönde)

Kaynak: SosyalMedya.co
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0