Instagram'da Hangi Filtrelerin Beğenileri Daha Yüksek?

0
0
0
0
0
“Millet instagramda bir fotoğraf paylaşıyor, 50-60 beğeni alıyor, ben paylaşıyorum 7-8 yerim böyle sosyal ağı!” diyorsanız, bu sorunu beraber çözebiliriz.
Millet instagramda bir fotoğraf paylaşıyor, 50-60 beğeni alıyor, ben paylaşıyorum 7-8 yerim böyle sosyal ağı!” diyorsanız, bu sorunu beraber çözebiliriz.

Gerçtiğimiz Mart ayında 200 milyon kullanıcıya ulaşan ve geçtiğimiz hafta yaptığı güncelleme ile fotoğrafları daha fazla ve detaylı efektleme özelliğine kavuşan instagram’da günde ortalama 1 milyar fotoğraf beğeniliyor.

1 milyar beğeniden bana 10 tane mi düşüyor?” diye düşünmeyin bunun fotoğrafları filtrelerken seçtiğiniz efektler ile de ilgisi var. (filtre deniliyor bu efektlere)

TrackMaven’in yaptığı araştırmaya göre Instagram’da kullanılan filtrelerin (efektlerin) kullanımı ve etkisi fotoğrafların etkileşimini etkiliyor. Kullanım oranı en az olan “Mayfair” isimli filtre ile filtrelenen fotoğraflar ortalama 23.044(yüzdelik dilimde) etkileşim oranıyla en başarılı filtre. Siz de az kişinin kullandığı “Mayfair” filtresinden yürüyebilirsiniz. Mayfair’i %16.407’lik oranıyla Inkwell isimli filtre takip ediyor.

Doğallığın her zaman prim yaptığı bu dünyada “#nofilter” yani filtre kullanılmadan yapılan paylaşımlar ise %18.009 etkileşim oranı ile 2. Sırada. Siz de aşağıdaki grafikten diğer filtreleri ve etkileşim oranlarını görebilirsiniz.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0