Instagram'ı Günde 300 Milyon Kişi Kullanıyor!

0
0
0
0
0
Günümüzün en çok kullanılan sosyal ağlarının başında gelenlerden Instagram, 500 milyon kayıtlı kullanıcı sayısına ulaştığını duyurdu ve günlük aktif kullanıcı sayısını paylaştı.
Günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Instagram bugün kullanıcı verileriyle ilgili bir açıklama yaptı. Popüler video ve fotoğraf paylaşım sitesi Instagram yaptığı açıklamada yarım milyon üye sayısına ulaştığını duyurdu.

Yakın zamanda arayüzünü ve logosunu güncelleyerek daha fazla genel kitleye hitap ettiği izlenimini oluşturmak isteyen Instagram, bugün açıkladığı kullanıcı verileriyle birlikte başta birçok kişi tarafından eleştirilen değişikliklerin haklı olduğunu bizlere gösterdi. Önceki tasarımıyla sadece fotoğraf meraklılarına ve profesyonellere hitap ettiği algısını oluşturan şirket yeni arayüzüyle daha genel kitleye hitap eden bir arayüzle karşımıza çıkmıştı.Instagram bugünkü açıklamasında 500 milyon kayıtlı kullanıcı sınırını aştığını belirtirken sosyal ağın günlük kullanımıyla ilgili de önemli bir veri paylaştı. Şirket, Instagram'ın günde 300 milyon kişi tarafından kullanıldığını belirtti ki kayıtlı kullanıcı sayısına oranla baktığımızda bu oldukça büyük bir rakam.

Popüler fotoğraf ve video servisi Instagram'ın verilerine baktığımızda Instagram şu anda en çok kullanılan 3.sosyal ağ gibi görünüyor. Facebook açık ara liderken Facebook'u Twitter takip ediyor ve Twitter'la arasında çok büyük bir fark olmayan Instagram hemen peşinden geliyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0