Instagram'ın Yeni Uygulaması Daha Çıkmadan Ortalığı Karıştırdı!

0
0
0
0
0
Instagram'ın geçen haftalarda bazı kullanıcılarına gösterdiği bolt, uygulaması daha çıkmadan, tartışmayı beraberinde getirdi!
Geçtiğimiz günlerde bazı instagram kullanıcıları tarafından görülen ve daha sonrasında test amaçlı olduğu zannedilen, ekran görüntüleri internette paylaşılmaya başlanmıştı.

"Introducing Bolt" yazan bir indirme bağlantısını gören kullanıcılar her ne kadar da indirmeye çalışsalar da başarılı olamamışlardı. Bolt sekmesinin altında yazan "one tap photo messagin" sloganını gören bir çok kişi haklı olarak bunun Snapchat'e rakip bir uygulama olabileceğini düşündüler.Bir kısım kullanıcı da bunun Facebook'un denediği bir reklam kampanyasının testi olduğunu düşündü. (biliyorsunuz ki instagram Facebook'a ait)
 


Her ne kadar "Free" yazsa da linke tıklayamayan kullanıcılar (link'e tıklanmıyordu çünkü) uygulama mağazalarından kendi arattıkları "Bolt" uygulamasını indirince ortalık biraz karıştı. Android için ücretsiz bir görüşme uygulaması olan Bolt isimli bir diğer uygulamanın CEO'su Andrew Benton, Instagram'a seslendiği bir yazı yazdı.

Yazdığı yazıda yeni instagram'ın yeni uygulaması olacak olan Bolt hakkındaki söylentileri duyduklarını ve Instagram'dan başka bir isim bulmalarını isteyen Benton, aksi takdirde bundan hem kendilerinin hem de instagram'ın olumsuz etkileneceğini belirtti.

Bolt'un CEO'su Benton, Instagram ile herhangi bir hukuk savaşına girmenin gereksiz olduğunu uygulama henüz piyasada olmadığı için Instagram'ın hala isim bulma konusunda şansı olduğunu, dilerlerse Bolt çıkmadan önce düşündükleri alternatif isimleri Instagram ile paylaşabileceklerini de söyledi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0