• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • İnternet Aleminin Yeni Fenomeni Savcı Bharara, Türk Takipçisine Cevap Verdi!

İnternet Aleminin Yeni Fenomeni Savcı Bharara, Türk Takipçisine Cevap Verdi!

1
1
0
0
0
Reza Zarrab'ı tutuklayan Preet Bharara, sosyal medyanın yeni fenomeni olmasının ardından Türk takipçilerinden birisinin attığı tweet'e içten bir şekilde cevap verdi.
Twitter son günlerde, Reza Zarrab'ı tutuklayan ve hakkında 75 yıl ağırlaştırılmış hapis isteyen Preet Bharara ile çalkalanıyor. Sosyal paylaşım sitesinde hesabı bulunan ve olayın yaşanmasından önce yaklaşık 30.000 takipçiye sahip olan Preet Bharara, yasa dışı yollardan para aklamaya çalışan Reza Zarrab'ı tutuklamasının ardından sadece birkaç gün içerisinde 150.000'den fazla takipçiye ulaştı. Tahmin edebileceğiniz gibi savcının takipçi listesine eklenen kişilerin çok büyük bir bölümü (belki de hepsi) Türk.Yeni takipçiler kazanmasının yanı sıra birçok sevgi dolu mesaj da alan Savcı Bharara, gece yarısını geçtikten sonra Türk takipçilerinden birisinin tweet'ine cevap verdi. @fermentasyon isimli Twitter kullanıcısı, Reza Zarrab'ın tutuklanmasına çok sevinmiş ve savcıya "Türkiye'den birşey ister misiniz? Türk rakısı, şiş kebap, lokum, Türk halısı... Söylemeniz yeter, hizmetinizdeyiz." şeklinde tweet göndermiş. Bu tweet'i gören sempatik savcı da: "Aslında şiş kebabı çok severim ama sadece görevimi yaptığım için hediye kabul edebileceğini sanmıyorum..." sözleriyle cevap göndermiş. Savcının bu cevabı tam 22.000 kişi tarafından RT'lenmiş ve 28.000 kişi tarafından beğenilmiş.
 Ben bu haberi yazdığım sırada Preet Bharara için açılmış olan #SavcıBhararadanİsteğim etiketi WTT sıralamasında 3. sırada yer alıyor. Bu TT'yi biraz incelediğimizde Savcı Bharara'nın Recep Tayyip Erdoğan'ı da takipçi listesine eklediğini görüyoruz.

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0