Facebook, Hindistan'da Ücretsiz İnternet Servisini Kullanıma Açtı

0
0
0
0
0
​Facebook’un ücretsiz internet erişimi projesi olan Internet.org, Hindistan’ın 6 eyaletinde kullanıma açıldı. Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Facebook ve Mark Zuckerberg, sağlıktan habere, spordan iş konularına kadar çeşitli internet servislerine ücretsiz olarak erişim sağladıklarını açıkladı.
Facebook’un ücretsiz internet erişimi projesi olan Internet.org, Hindistan’ın 6 eyaletinde kullanıma açıldı. Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Facebook ve Mark Zuckerberg, sağlıktan habere, spordan iş konularına kadar çeşitli internet servislerine ücretsiz olarak erişim sağladıklarını açıkladı.

Bing Arama’nın da dahil olduğu projede, herhangi bir Google servisi yer almıyor. Yani kullanıcılar, isterlerse farklı ve ücretli bir internet sağlayıcı ile Google servislerine ulaşabilirler.

Daha önce Afrika’da 150 milyon kişiye Internet.org projesiyle ücretsiz internet erişimi sağlayan Facebook, Hindistan’da da milyonlarca kişiyi ilk kez internetle tanıştırdı.Mark Zuckerberg, Reliance Communications işbirliğiyle bu hizmeti sunuyor ve Hindistan’da 1 milyardan fazla insanın internete bağlanamadığını söylüyor. Şuradaki linkten göreceğiniz üzere bir kullanıcı Mark Zuckerberg’e projenin Pakistan’a ne zaman geleceğini söylüyor. Zuckerberg de konu üzerinde çalıştıklarını cevabını veriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0