iPhone 5S, Vurulan Öğrenciyi Kurtardı

0
0
0
0
0
iPhone 5S, Vurulan Öğrenciyi Kurtardı
Her ne kadar modern akıllı telefonlarımızı kimi zaman çok hassas ve narin cihazlar olarak görsek de kurşunları durdurup sahiplerinin hayatını kurtaran telefonların sayısı da bir hayli fazla.
Geçtiğimiz günlerde ise California’da bulunan Frenso State Üniversitesi öğrencilerinden birinin kullandığı iPhone 5S, sahibini kurtaran telefonlar kervanına katılarak, bacağından vurulan genci kurtardı.

Polis teğmeni Joe Gomez’in raporuna göre okuldan evine dönen genç, tam kapıya geldiği sırada elinde siyah bir yarı otomatik tabanca bulunan gaspçı, gencin arkasından bilgisayar çantasını çekip bir el bacağına ateş etmiş.

Bu kadar yakın mesafeden yapılan atış, ölümcül olmasa dahi çok ciddi yaralanmalara ve hatta kalıcı sakatlığa yol açabilecekken gencin bacağına nişan alan gaspçı, şans eseri farkında olmadan pantolon cebinde bulunan iPhone 5S’i vurdu ve genç öğrenci sadece cilt hasarı ile kurtuldu.

Öğrenci yaralanmamış olsa da gaspçı, bilgisayar çantasını alıp kaçmayı başardı. (meraklısı için bilgisayar, HP dizüstü imiş)

Bu öğrencinin iPhone’u ilk kez yaralanma ve hatta ölüm engelleyen iPhone değil. Daha önce bir İngiliz, göğüs cebinde taşıdığı iPhone 5C’si sayesinde yakın mesafeden yapılan bir tüfek atışından kurtulmuştu ki; uzmanların açıklamalarına göre eğer telefon orada olmasaydı adam ölmüş olacaktı.

Mermileri durdurmak dışında da Haziran ayında Rusya’da meydana gelen bir kazada bir başka iPhone 5S, sahibini dolmuştan fırlayan bir metal borudan kurtarmıştı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0