Ünlü Sanatçının Emojili İstanbul Taziyesi Tartışma Yarattı!

0
0
0
0
0
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının yankıları sürüyor. Sosyal medyadan yapılan bazı paylaşımlar tartışmaları da beraberinde getiriyor.
Dün İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen ve 36 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısı tüm dünyada yankı bulmaya devam ediyor. Apple CEO’su Tim Cook, Microsoft CEO’su Satya Nadella gibi teknoloji dünyasının önemli isimleri ve çok sayıda ünlü sanatçıdan gelen taziye mesajları bazen tartışmalara da neden olabiliyor. 

 Emojili Paylaşım Tartışma Yarattı

Tartışmalı paylaşımlardan birisi de Amerikalı şarkıcı Cher tarafından yapıldı. Resmi Twitter hesabı üzerinden “Türkiye havalimanındaki masum insanlar için dua ediyoruz.” mesajını paylaşan sanatçı, mesajının sonuna “bomba” ve “alev” emojileri koyunca takipçilerin tepkisini çekti. Tepki gösterenlerin Türk değil yabancı takipçiler olması ise ayrıca dikkat çekici bir durum.

 Taziye Mesajlarında Emoji Kullanılmalı Mı?

Cher’in paylaşımındaki emojilerin uygunsuz olduğunu savunan ve bu paylaşımda emojilerin yeri olmadığını söyleyen takipçiler, bu konuda sanatçıyı uyardı. Uyarılara rağmen Cher paylaşımını geri çekmedi ya da yenilemedi. Cher’in paylaşımını samimiyetle yaptığını söyleyebiliriz çünkü bunu yapması için onu zorlayan herhangi bir şey yok. Buna rağmen, emojilerin renkli dünyasının daha çok eğlence içerikli paylaşımlara uygun olduğunu düşünen çok sayıda kişi var ki ben de onlardan biriyim. Bazı kişiler ise emojilerin bir iletişim şekli olduğunu, olumlu olumsuz her türlü içerikte kullanılabileceğini düşünüyor. 0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0