İşyerlerine Özel "Facebook At Work"

0
0
0
0
0
Facebook işyerlerindeki çalışanların zaman kaybı yaşamaması ve kendi aralarındaki iletişimi rahat sağlamaları için "Facebook at Work" üzerinde çalışıyor.

Facebook, yeni işyeri sistemine göre dizayn ettiği Facebook at Work ile çalışanların rahat ve daha kolay bir şekilde Facebook kullanmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Normal bir Facebook kullanımının yanısıra şirket içi yazışmalar, Facebook kullanılarak yapılabilecek bir şekle getirilmiş. Çalışırken Facebook'a girip gereksiz birçok bağlantı ile vakit kaybı ve verim düşüşünü önlenmesi için bazı şirketler ile ortaklaşa çalışarak geliştirilen Facebook at Work, şu anda test aşamasında.Facebook at Work, çalışanların Haber Kaynağı, Gruplar, Mesajlar ve Etkinlikler gibi bölümleri işyerinde de aktif bir şekilde kullanabilmelerini sağlamaya çalışıyor. Şirkette kullanım adına özel olarak tasarlanan “Facebook at Work” ile çalışanlar normal Facebook profillerinden ayrı bir arayüz sunuyor.Güvenlik ve gizlilik (!) ön planda olan sistem ile çalışma arkadaşları ile verimli bir şekilde iletişim kurulabilecek. Çalışanlar arasında paylaşılan bilgiler ise yalnızca o şirketin çalışanları tarafından görüntülenebilir olacak.(!)Şu anda App Store ve Play Store üzerinden sadece geliştirilmesinde ortaklaşa çalışılan şirket çalışanlarına açık olan uygulamanın test aşaması da bir süre daha sürecek ve daha sonra herkese açılacak. (Ya da sadece anlaşmalı şirketlere de açılma ihtimali var.)

Son sürüme gelindiğinde daha detaylı bir şekilde veriler alabileceğimiz Facebook'un biraz önce yayınlanan gizlilik düşkünlüğünü işyerine de sağlaması sevindirici (!) bir durum.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0