• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Facebook Hesabını Kapattı Diye Adını Değiştiren Kadın: Jemmaroid Von Laalaa

Facebook Hesabını Kapattı Diye Adını Değiştiren Kadın: Jemmaroid Von Laalaa

0
0
0
0
0
Facebook'ta keyfinie göre "Jemmaroid Von Laalaa" olarak aldığı isim gerçek olmaması nedeniyle Facebook'un hesabını askıya aldığı kullanıcı Jemma Rogers, mahkemeye giderek adını gerçekten Jemmaroid Von Laalaa olarak değiştirdi.
Bildiğiniz gibi Facebook'ta birçok kişi gerçek adı yerine farklı isimler kullanarak hesap açarlar. Ya da soyadını vs değiştirerek farklı görünmek isteyen kişiler sırf Ned Stark'ı seviyor diye Hüseyin Stark gibi bir isimle Facebook hesabı açar. Ya da zamanında sık sık gördüğümüz Justin Bieber hayranları kızların Aslı Bieber, ya da One Direction'dan ayrılan Zayn'ı delice sevenler Ayşe Malik gibi isimler alırlar.

Ancak Facebook'un politikası gereği bu tarz isimler maalesef alınamıyor. Yani alınsa bire bir süre sonra Facebook'un bu hesabı doğrulamanız gerektiğini, yani gerçekten soyadınızın Malik, Bieber ya da Stark olduğunu kanıtlamanızı ister. Yoksa hesabınız bir süreliğine askıya alınır ve doğrulanmaması halinde silinir.İşte bu durumun bir benzeri 30 yaşındaki Jemma Rogers adındaki bir kadının da başına gelmiş. Jemmaroid Von Laalaa olarak kullandığı Facebook hesabı özellikle Laalaa olan soyad kısmından dolayı takibe alınığ bu hesap doğrulanana kadar kapatılmış. 2008 yılından beri bu adı kullanan Rogers, Facebook'u atlatmak için Facebook'a banka kartlarındaki adını Jemmaroid Von Laalaa olarak photoshop yardımı ile düzenleyip göndermiş. Fakat Facebook buna inanmamış ya da yeterli bulmayarak reddetmiş.

Bu duruma iyice sinirlenen Rogers çok ciddi, ilginç ve bir o kadar da saçma bir karar alarak Jemma Rogers olan adını mahkeme karari ile resmi yollardan Jemmaroid Von Laalaa olarak değiştirmişTelegraph'a açıklama yapan Laalaa "Evet, çok moronca bir hareket yapmış olabilirim, farkındayım. Ama Facebook'da çok saçma bir şey yaptı!" diyerek kendini savunan Laalaa "Beş haftadır Facebook hesabıma giremiyorum, tüm fotoğraflarım, mesajlarım ve değerli hatıralarıma ulaşamıyorum" diye de dert yanmış. Vay halimize..

Bu konuda uzun uzun yorum yapılabilir aslında, ama ben uzatmamak için yorumları size bırakıyorum. Sizce Rogers'ın sırf Facebook hesabı kapandı diye adını Jemmaroid Von Laalaa olarak değiştirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0