• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Kehanetleriyle Sosyal Medyayı Sallayan Adam, Meğer Herkesi Ağır Trollemiş

Kehanetleriyle Sosyal Medyayı Sallayan Adam, Meğer Herkesi Ağır Trollemiş

0
0
0
0
0
27 Aralık tarihinde Facebook profilinden yaptığı paylaşımla bir anda internetin en popüler kullanıcılarından olan Pablo Reyes, ağır trollcü çıktı.
Sosyal medya, kaymağını her zaman yiyebileceğiniz bir platform. Bazen kendinize has paylaşımlar yaparak bazen de bu ‘serseri’ gibi trollükler yaparak adınızı kıtalararası olacak şekilde duyurabilirsiniz. Pablo Reyes ismindeki bu kullanıcı, 27 Aralık 2015 tarihinde Facebook hesabından yaptığı bir paylaşımla şu an internetin en popüler kullanıcıları arasına girmiş durumda.

Bu yıl olan şeyleri sanki gelecekte görmüş gibi tek tek yazdığı Facebook paylaşımında, 2016 yılında Hillary Clinton’ın ilk kadın başkan olacağını, tüm dünyanın ölen bir gorili konuşacağını, Muhammed Ali, Prince, Kimbo Slice ve Donald Trump gibi isimlerin öleceğini yazan Reyes, son olarak “ABD, tarihinin en kanlı terör saldırısına maruz kalacak” diyerek herkesi şok etti. Son olarak da 'kimseyi korkutmak istemiyorum ama benim adımı hatırlayacaksın' notunu düşmüş.Yazdığı hemen her şey gerçekleşti, Donald Trump’ın ölmesi ve Hillary Clinton’ın başkan olması dışında. Görenler de doğal olarak adamın bir kahin olduğu düşüncesine kapılmışlar. Ta ki paylaşımın düzenlenmiş olduğu ortaya çıkana kadar.

Aşağıdaki fotoğraftan da göreceğiniz üzere düzenlenmeden önce yapılan paylaşımda ‘beyaz insanlar, dışarıda fırtına varken selfie çekiyor’ yazıyor. Sonrasında ise yaşananlar malum: 165 binden fazla paylaşım ve binlerce beğeni sayısı.
 

Yaptığı bu paylaşım düzenleme sayesinde mini bir şöhret yakalayan Reyes, Facebook sayfasında Snapchat hesabını falan da paylaşıp olayın ekmeğini yemeye devam ediyor. 
 

'İyi de paylaşım düzenlemeyi herkes yapıyor, bu adam ne yaptı da böyle oldu?' gibi bir düşünceye kapılmış olabilirsiniz. Benim tahminim, paylaşımlara düzenleme yapıldığında genelde üst kısımda 'düzenlendi' ibaresi bulunur. Bu arkadaş ise bu kısmı gizleyerek düzenlenme kısmının yalnızca sağ üst kısımda bulunan ok işaretinin bulunduğu bölgeden görülmesini sağlamış. (vay serseriye bak sen)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0