KFC, Paylaştığı Müstehcen İçerik Sonucunda Özür Dilemek Zorunda Kaldı!

1
0
0
0
0
KFC olarak tanınan Kentucky Fried Chicken'ın Avusturalya resmi Twitter hesabı paylaştığı müstehcen içerik ile fazlasıyla tepki aldı.
Ülkemizde de fazlasıyla yaygın olan ve tavuklu fast food ürünleri ile sevilen Kentucky Fried Chicken adına sahip olan KFC, markası kötü bir reklam kampanyasının kurbanı oldu. KFC Avustralya'nın Twitter üzerinden yeni ürün duyurusunda dünya genelinde NSFW olarak bilinen rahatsız edici içerik ve cinsellik temalı paylaşımı fazlasıyla tepki çekince paylaşımını kaldırıp özür dilemek zorunda kaldı.

Paylaştığı görselde erkeğin penisiniymiş hissi uyandıran ve muhtemelen KFC'nin yeni ürünü olan şeye kadının da ilgi gösteriyor olması şeklindeki temaya "UYARI: Rahatsız edici içerik. Yakında sıcak ve baharatlı bir şey geliyor..." şeklinde yorum yapan KFC Avustralya ortalama 1300 RT almışken gelen uyarılar, negatif düşünceler ve tepkiler neticesinde arakadan birkaç dakika geçince kaldırdı.“Kimseyi kırmak istemezdik, bunun için gerçekten üzgünüz. Paylaşımımızı yanlış bir algıya neden olduğu farkettiğimiz için kaldırdık.” şeklinde yeni bir tweet ile özür dileyen ekip tweeti silerek gelen tepkilere cevap vermiş oldu. Görünüşte güldürecek bir içerik gibi gözükse de özellikle mozaikleştirilerek penis algısı yaratmasından çok kadının ilgi gösterir bir bakışta olması ve dokunuyor olmasıyla yanlış bir strateji uygulamış oldu.
 

Sosyal Medya'da cinsellik algısını çok yaratıcı bir şekilde kullanan markalar arasına girmek isteyen KFC, böylelikle ilk denemesinde tepe taklak olmak durumunda kaldı.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0