• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Kocaeli Valiliği’nin Twitter Hesabını Çalan Hackerlar, ‘Okullar Tatil Edildi’ Diyerek Öğrencileri Trollediler!

Kocaeli Valiliği’nin Twitter Hesabını Çalan Hackerlar, ‘Okullar Tatil Edildi’ Diyerek Öğrencileri Trollediler!

2
0
0
0
0
Kocaeli Valiliği’ne ait resmi Twitter hesabını ele geçiren hackerlar, aynı hesap üzerinden okulların tatil edildiğine dair tweet’ler atarak öğrencileri trollediler.
Valiliğin resmi Twitter hesabı, dün akşam saatlerinde kimliği belli olmayan kişiler tarafından ele geçirildi. Saat 21:48 civarında hesaptan atılan bir tweet’te “Buzlanmalar ve oluşturabileceği tehlikeler nedeniyle, 04.01.2016 Pazartesi günü Kocaeli ili genelinde eğitim ve öğretime ara verilmiştir.” açıklaması yapıldı. Tweet’i gören bazı okullar da öğrencilerin velilerine okulların tatil olduğuna dair mesajlar gönderdiler.

Aradan geçen 1 saatin ardından hesabını tekrar geri alan Valilik’ten önce kendi hesabından bir tweet atan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "Valiliğimiz web sitesi ve resmi Twitter hesaplarına yapılan siber saldırılarla sahte tatil bildirimleri yapılmıştır. Dikkate almayınız" diyerek tweet'in bir hacklenme sonucu paylaşıldığını ortaya çıkardı.Kendi hesabından attığı bir başka tweet’inde, “Meteorolojik tahminlere göre ilimizde yarın kar yağışı beklenmediği için Pazartesi günü tüm okullarımızda eğitim-öğretime devam edilecektir” diyen Güzeloğlu, yaşanabilecek olası bir yanlış anlaşılmanın önüne geçmeye çalıştı. 


2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0