Sosyal Medya'nın Yeni Fenomeni Trabzon'un Gözbebeği Köksal Baba

2
0
0
0
0
Sosyal Medya'nın Yeni Fenomeni Trabzon'un Gözbebeği Köksal Baba
Son dönemde binlerce videosunu ve capsini gördüğümüz Köksal Baba kimdir? Neden bu kadar sevildi? İşte tüm detaylar.
İnternetin artık her yerde kullanılabilir olmasıyla düm dünyada gördüğümüz eğlenceli içeriklerden sosyal medya fenomenleri doğuyor. Şimdiye kadar binbir çeşit sosyal medya fenomenine rastladık. Ancak son dönemin favorisi olan Trabzon'un gözbebeği ve hatta markası haline gelen Köksal Baba, Trabzon'a giden herkesin Çömlekçi'ye gidip "Bir Dene Çay Evi"ne uğrayıp hem Karadeniz Çayı'nı yudumlamak hem de babayı ziyarete gidecek duruma geldi. Riçıt ise aslında içten içe sevdiği azını düşmanı.

En Son çıkan Deadpool montesiyle tanınma oranının iyice arttığı Köksal Baba'yı tanıma vakti de gelmiş olmalı. Bakalım bu saygıdeğer abimiz kimdir, nasıl ünlü oldu gibi soruların cevaplarına beraber bakalım:
 
 

 Köksal Baba Kimdir?


Köksal Baba, asıl adı Köksal Bektaşoğlu olan 10 Şubat 1975'te Trabzon Arsin'de doğmuş bir abimiz. 1990'da merak sardığı boksta 1995-1996-1997 ve 1998 yılında gençler kategorisinde 4 adet Türkiye Şampiyonluğu bulunan biridir kendileri. Bu sebeple videolarında genelde yumruklarını konuşturan biri.

Şu anda aslında bir kabadayı olan Köksal Baba, aynı zamanda kabadayı denildiğinde korkulan bir kişiliğin akla gelmesninin yanında oldukça seviliyor. Trabzon Çömlekçi'deki "Bi Dene Çay Evi"nde takılan baba, mahallenin (kendisine göre itleri olan) gençlerinden durum raporu alıyormuş. 1461 Meydan adlı Trabzonspor Taraftar Derneği'nin başkanı olan Köksal Baba, oldukça fanatik bir Trabzonsporlu.
 
 

 Nasıl Ünlü Oldu?


Aslında Köksal Baba oldukça iyi ve saman alevi gibi parlayan bir sinire sahip. Sevdiği kadın Fatma için ters birşeyler söylendiğinde ortalığı birbirine katan abimiz, minyon tipli ve ilginç sesi sebebiyle bir marka haline geldi. Türkiye sınırlarını aşan bu ünüyle binlerce sevgi mesajları aldığı bilinen Köksal Baba için Facebook ve YouTube başta olmak üzere aynı zamanda sözlüklerde açılan konularla ünlenmeye başladı ve başarılı monte çalışmalarıyla da bu ün arttı. Her videosuna denk gelenlerin diğer videolarını izleyerek içten içe fanı olmasıyla Türkiye'de en çok sevilen kişiliklerden biri oldu.

Neredeyse Türkiye'nin her ilinden, hatta dünyanın da birçok ilinden ellerindeki kağıtlara sevgi  ve saygı ileten mesajlar yazan takipçileriyle ve ona hediye alınan Mercedes akülü arabasyıla Trabzon'un en sevilen abisi olan köksal babanın bir resmi web sitesi (burada) bir de YouTube kanalı (burada) bile var.
 
 

 Trabzon Halkı (Ya da Türkiye) Köksal Babayla Dalga Mı Geçiyor?


Hayır, kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Aksine başta Köksal Baba'yı tanıyan ve çevresindeki Trabzonlular bu adamı fazlasıyla sever ve sahip çıkar. Şehir dışına çıkacak olan hali vakti yerinde insanların bile gezmesi için ekstra bilet alarak yanında götürdükleri Köksal Baba, belki de ülkemizde kötü bir durumdayken şehrin bu denli sahip çıktığı yegane kişidir. Sevimli kişiliğiyle artık sadece Trabzon'da değil, tüm ülke genelinde seviliyor. Dalga konusuyla karıştırmamak gerekli bu sebeple.

Yani aslına bakarsanız Köksal Baba dediğimiz kişi Trabzon'un tüm Türkiye'ye bir kişiye nasıl sahip çıkılabileceğini gösteren ve ders veren bir insan haline geldiğini söylemek mümkün.

Sonuç olarak bir marka haline gelen Köksal Baba'nın şu anda görebileceğimiz en iyi videosu olan Deadpool montesini de aşağıdan izleyebilirsiniz;
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0