Lenin Heykeli Darth Vader'a Dönüştü!

1
0
0
0
0
Komünist dönemden kalma çoğu şeyi değiştiren Ukrayna'da sürekli olarak tahrip edilip yıkılan Lenin heykellerine bir yenisi daha eklendi. Ancak bu sefer heykelin maruz kaldığı durum oldukça yaratıcı.
Malum, Rusya'nın işgali altında olan Ukrayna'da, Rusya'ya dair çoğu şey bugünlerde pek sevilmiyor. Bunlardan biri de ülkenin pek çok yerinde bulunan Vladimir Lenin heykelleri.

Sovyet günlerinden kalma bu heykelller, yavaş yavaş yıkılmakta ya da haberimizde bahsedeceğimiz gibi oldukça yaratıcı işler için kullanılmakta. Odessa kentinde bulunan heykel, kent sakinlerinin talebi üzerine ünlü heykeltraş Alexander Milov'a teslim edilmiş. Milov da özel kaplama malzemeleri kullanarak Lenin'i karanlık tarafın babası Darth Vader'a dönüştürmüş.Heykelle ilgili açıklamalar yapan Milov, "bronz Lenin'i içeri kapattık, torunları çok istiyorlarsa mezarından çıkarabilirler'' ifadelerini kullanmış. Vader'a dönüşen Lenin heykeli sadece görsel olarak değil, işlevsel olarak da iyi bir özelliğe sahip. Heykel, bulunduğu bölgeye ücretsiz Wi-fi hizmeti sunmakta.
 

Tabii Odessa kentinin tek olayı bununla sınırlı değil. 2014 yılında yapılan seçimlerde Odessa merkezli Ukrayna İnternet Partisi, başbakan adayları olarak da Darth Vader'o göstermişti. Hatta parlamento adayları olarak da Chewbacca, Yoda, Prenses Amidala gibi isimler gündeme gelmişti.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0